Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna visioonikonverents: Rostocki turismiturundust rahastavad turismisektori ettevõtted, vabatahtlikult

Turistid vanalinnas FOTO: Erik Prozes

Hansalinn Rostock rahastab turismiturundust turismisektori ettevõtete vabatahtlike annetuste toel, rääkis Rostocki abilinnapea täna Tallinna Kultuurikatlas toimunud visioonikonverentsil «Turismimaks – poolt või vastu?»

Rostocki abilinnapea Steffen Bockhahn rääkis, et Rostock ja mereäärne Warnemünde turundavad end 15kilomeetrisest vahemaast hoolimata koos, ühise sihtpunktina ning on selleks rahadki kokku pannud. Ta lisas, et oma osa piirkonna turunduskulude katmisesse annavad aga vabatahtlikud annetajad – sajad kohalikud hotellid ja teised turismiteenuste pakkujad, kes panustavad vabatahtlikult annetaja suurusest sõltuvalt aastas 500 kuni 8000 eurot ning pääsevad vastutasuks kohalikku turismikataloogi, -veebiportaali ja -infosse. Aastas kogutakse sellistelt ca 300 000 eurot.

Täna Tallinna Kultuurikatlas toimunudl visioonikonverentsil olid luubi all kohalikud maksud, sealhulgas turismimaks, mille poolt- ja vastuargumente kaalusid Eesti kohalike omavalitsuste juhid, turismiettevõtjad ja ettevõtjate liidud. Konverentsil jagasid oma kogemusi ka välisesinejad Riiast, Vilniusest ja Rostockist.

Tagasi üles
Back