Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kõlvart: turismimaks ei ole võimalus teenida tulu, see on võimalus reguleerida valdkonna vajadusi

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. FOTO: Tairo Lutter

«Meie peamine eesmärk oli alustada diskussiooni, sellega saime väga hästi hakkama,» võttis Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart kokku tänase visioonikonverentsi «Turismimaks – poolt või vastu?».

«Kui rääkida turismimaksust, siis ükski maks ei ole lihtsalt võimalus teenida tulu, see on ka võimalus reguleerida valdkonna vajadusi. Üks hea näide on külaliskorterite probleemid – tänu sellele arutelule saime veelkord aimu, et see tsoon on endiselt hall ja keegi ei tegele sellega. Koos turismimaksuga saaks aga sellele murekohale – ja ka tulumaksuküsimusele – leida lahendusi,» selgitas Kõlvart. «Mitme Euroopa linnade näitel on näha, et saab lahendusi leida küll, saab näiteks maksuameti ja portaaliomanikega koostöös valdkonna kontrolli alla võtta. Ja just nende portaalide kaudu tuleb ju suurem osa turistidest ja liiguvad suuremad rahavood.»

Kuidas võimalikku turismimaksust laekuvat raha jagada? «Hea meelega arutaks ma seda turismisektori esindajatega – aga üks mõte oleks selline lihtne: 50 protsenti võiks minna mõne väärika hoone renoveerimiseks kesklinnas või vanalinnas, et teha linnaruumi paremaks. 30 protsenti võiks minna täiendavalt linna promomiseks välismaal, me teeme seda praegu ka, aga võiks rohkem,» loetles Kõlvart.

«Ja veel võiksime täiendavalt toetada Tallinnas toimuvaid rahvusvahelisi üritusi ja just neid üritusi, mis ei toimu kõrghooajal. Muidugi ei ole see ju lõplik tõde, protsendid võivad olla teised, selleks tuleks luua komisjon, kus osaleks erinevad osapooled ja tekiksid ühised arusaamad, aga põhimõte võiks olla, et see raha, mida turismisektor võiks koguda, tuleks sinna tagasi ja veel suuremas mahus,» lisas ta.

Üks, mis Kõlvarti sõnul tänase konverentsiga selgemaks sai, on see, et selle teemaga tuleb edasi liikuda, tuleb leida vastus küsimusele: kas võimalik tulu on uue maksu kehtestamist väärt?

Tagasi üles
Back