Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tselluloositehase kavandajad on Eestit kolmnurka piiramas

Teisipäeval Räpinas toimunud koosolekul võtsid sõna eelkõige Lämmijärve piirkonda tselluloositehase rajamise vastu olevad inimesed, samas kui vabriku arendajad ja riigihalduse minister Janek Mäggi jäid aianduskooli saali tulemata. FOTO: Sille Annuk

Kaks nurka said eilsega kokku.

Eelmisel nädalal otsustas Pärnumaa Saarde valla volikogu, et toetab Est-For Investi algatust teha valla territooriumil algust riigi eriplaneeringuga, et uurida, kas valla maadele on võimalik rajada puidurafineerimistehas.

Eile andis samale ettepanekule rohelise tule põhjarannikul asuva Viru-Nigula valla volikogu. Juba kevadel oli Lääne-Virumaa omavalitsus end Est-Forile välja pakkunud, kui Tartu linn otsustas miljarditehasele ühiselt vastu seista.

Kolmas nurk, kolm Kagu-Eesti valda – Võru, Setomaa ja Räpina – on saanud Est-Forilt samasuguse soovi, kuid seal on arutelud veel pooleli.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevadel Tartus ja Tabiveres suurt protestitormi tekitanud plaan rajada tselluloositehas Tartu linna külje alla või Tabivere lähedale metsadesse kulmineerus sellega, et jaanipäeva eel algatas valitsus tehase rajamise eesmärgil algatatud riigi eriplaneeringu tühistamise.

Tänini valitsus seda sammu veel astunud ei ole. 3. novembriks ootab riigihalduse minister Janek Mäggi Est-For Investi vastuseid riigi ettepanekutele.

Eile viimaste nädalate arengut kommenteerides vastas Keskerakonda esindav minister küsimusele, kas on võimalik, et eriplaneering jääb kehtima, lihtsalt ala tõmmatakse laiemaks, Saarde ja Viru-Nigula ning kagupiirini: «Elame, näeme. Mul on väga raske praegu hinnata kõiki asjaolusid, mis ei ole lõpuni selged.»

Tagasi üles
Back