L, 23.09.2023

VAATA: selline on EV100 filmi "Eia jõulud Tondikakul" treiler

EV100 portaal
Facebook
Comments
Kaader filmis "Eia jõulud Tondikakul" – peategelane Paulta Rits.
Kaader filmis "Eia jõulud Tondikakul" – peategelane Paulta Rits. Foto: Allikas: Eia film FB

EV100 filmiprogrammi ainus jõuluteemaline koguperefilm sai omale põnevust täis treileri. Režissöör Anu Auna täispikk linateos "Eia jõulud Tondikakul" jõuab kinodesse 7. detsembril.

"Eia jõulud Tondikakul" räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust. 

Jõulufilmi peaosatäitjad on Tallinnast pärit 10-aastane Paula Rits ja 12-aastane Siim Oskar Ots. Lastest kõrvalosatäitjateks on Annabrith Heinmaa ja Marvin Inno

Laste kõrval astuvad filmis üles mitmed tuntud näitlejad nagu Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb lastefilmis laulja Liis Lemsalu, kellel on üks kandvamaid rolle. 

  • Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu.
  • Filmi planeeritav eelarve on ligi 1,1 miljonit eurot ning see valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Lähemalt kõigest saab lugeda aadressi www.EV100.ee ja filmi Facebooki lehelt

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles