Mustamäe keskuse ees noaga vehkinud mees ei allunud politsei korraldustele
Lisatud lugeja videod sündmuskohalt!

Politseinikud said täna mõni minut enne ühteteist kõrgeima prioriteediga väljakutse Tallinnasse Tammsaare teele, kus teataja nägi liikumas noaga meest. Mees käitus agressiivselt ning liikus esmalt lähedal oleva tankla juurde ja sealt edasi Mustika keskuse suunas.

Kell 11 jõudsid Põhja prefektuuri operatiivjuhi Ivo Utsari sõnul politseinikud Mustika keskuse parklasse ja nägid kirjeldatud meest. Politseinikud sõitsid mehe juurde, mispeale hakkas viimane politseiauto suunas jooksma ja karjuma. Esimesena kohale jõudnud patrull väljus sõidukist ja hoidis mehega distantsi, oodates teiste patrullide saabumist.

Mehel oli jätkuvalt nuga käes ja ta jätkas karjumist ja provotseerimist. Politseinikud piirasid ala ning palusid kõrvalistel inimestel eemale hoida ning minna ohutusse kaugusesse. Kuna mehe käitumine oli ettearvamatu, sihtisid politseinikud teda püstolitega. Mehele anti korraldus nuga maha visata, kuid ta ei teinud seda.

Sel hetkel otsustasid korrakaitsjad taktikat muuta ja üks politseinik hakkas mehega suhtlema, proovides teha maha rahustada. See õnnestus ja mõne hetke pärast viskas mees noa jalge ette maha, kuid ei astunud relvast eemale. Natuke aega pärast noa maha viskamist tõstis mees pea kuklasse ja viskas end ootamatult ise pikali. Seejärel jooksid politseinikud tema suunas ning pidasid ta kinni. Mees ei osutanud sel hetkel enam vastupanu.

Politseinikud toimetasid mehe jaoskonda ja selgitasid välja, et tegu on 22-aastase noormehega. Jaoskonnas vaatas kiirabi mehe üle ning ta toimetati psühhiaatriahaiglasse kontrolli. Hetkel kogutud info põhjal palus mees ise inimestel politsei kutsuda ja ta on olnud varem haiglas sundravil. Juhtunuga seotud täpsemalt asjaolud on väljaselgitamisel.

«Tänan turvameest ja kõiki inimesi, kes mehest ja tema käitumisest häirekeskusele teada andsid ja infot jagasid. Tänu nende abile õnnestus mees kiiresti kinni pidada. Aitäh veelkord,» kommenteeris Põhja prefektuuri operatiivjuht Ivo Utsar.

Tagasi üles