E, 27.03.2023

Juubeliaasta isadepäeva tähistatakse Tallinna lauluväljakul

EV100 portaal
Juubeliaasta isadepäeva tähistatakse Tallinna lauluväljakul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: pixabay.com

11. novembril tähistatakse isadepäeva ainukordse perepäevaga Tallinna lauluväljakul. EV100 isadepäeval toimub kontsert ja ühistegevused peredele, samuti on lauluväljakul tutvumiseks suur militaartehnika väljapanek. Sündmusest teeb erisaate Eesti Televisioon. 

«Juubeliaastal on kõik isad koos oma perega oodatud Tallinna lauluväljakule, et tunda rõõmu isaks olemisest ja lähedastega koos veedetud ajast,» kirjeldas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu sündmuse olemust.

Sel aastal, just isadepäeval, 11. novembril möödub ka sada aastat esimese ilmasõja lõpust, mis on oluline pöördepunkt Eesti Vabariigi kujunemisel.

Kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni keskuse produtsent Kerli Dello sõnul täitub Tallinna lauluväljak ning selle siseruumid põnevate sündmustega.

«Armastatud esinejate muusika saatel saavad lapsed koos oma isaga takistusrajal mõõtu võtta ning tutvuda Kaitseväe ja liitlaste tehnika, relvastuse ja varustusega. Soodsa ilma korral tuleb kohale lausa helikopter ning Kaitseliidu soomusauto «Estonia»,» tutvustas Dello.

EV100 isadepäeva kontserdil esinevad Kaitseväe orkester, ansambel Swingers koos Tanja Mihhailova ja Birgit Sarrapiga, Ariadne, Vajé ning Vabariigi pillimees. Tallinna lauluväljaku kontserdil õnnitletakse ka Aasta isa 2018.

Väljas on Kaitseväe ja liitlaste tehnika, seiklusrada ja palju muud. Lauluväljaku siseruumides saab proovida sõdurivarustust, kohal on pöörlev auto, Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindajad ja mereväe tuukrid oma varustusega. Päeva juhib Venno Loosaar.

ERRi elamussaadete toimetuse juhi Karmel Killandi sõnul on isadepäeva puhul eriline ka Eesti Televisiooni saatekava.

«Alustame hommikul otseülekandega, et viia kodudesse üle Eesti toredad hetked EV100 isadepäeva sündmuselt lauluväljakul. Kuid terve päeva vältel leiab eetrist saateid, mis rõhutavad isade ja laste erilist suhet,» kinnitas  Killandi.

EV100 isadepäev toimub Tallinna lauluväljakul 11. novembril kell 11-15 ning on kõigile osalejatele tasuta. Sündmust korraldab Kaitsevägi. Lähemalt saab pidpäeva kohta lugedas SIIT

Märksõnad
Tagasi üles