Šmigun: kohtusin nii Ratase kui ka Kallasega korduvalt

Kristina Šmigun-Vähile andis tõuke poliitikasse minna tuttavate julgustus ning soov laste heaks midagi ära teha.

FOTO: Konstantin Sednev

Eile õhtul Reformierakonda astunud endine tippsuusataja Kristina Šmigun-Vähi ütleb, et läheb riigikogu valimistele tavalise Eestimaa emana, kes tahab tegeleda laste probleemide ja haridusküsimustega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kaks erakonda pidasid sinuga hoolikaid läbirääkimisi ja soovisid, et sa järgmise aasta riigikogu valimistel nende ridades kandideeriksid. Sa tegid valiku.

Jah, ma lähen poliitikasse. Kunagi, kui ma sporti tegin, siis tuli neid soovijaid uksest ja aknast sisse. Kui lõpetasin, siis jälle. Ütlesin siis, et ma ei ole valmis, ma tahtsin näha elu, ma tahtsin õppida. Ma läksin Tartu Ülikooli majandusteaduskonda, ja ma olen väga õnnelik. See avardas silmaringi. Andis just selle, et sain praktilisele poolele lisaks ka teadusliku poole.

Paar viimast aastat on olnud küsimusi just lastega seoses. Mu tuttavate ringkond on küsinud: mida sa ootad, sa räägid hästi, sul on mõtteid ja su ideed on head. Sa sobiksid sinna (poliitikasse – toim) hästi. Sul on paks nahk peale kasvatatud – mine ja tee need asjad ära, mis sul südamel on. Ma arvan, et see oli üks tõuge.

Muide, see oli väga raske valik. Võtsin väga, väga pika aja otsustamiseks. Pärast seda, kui mõlema erakonna esimehega kokku sain, arutasin teemat oma lähikondlastega, erinevate inimestega. Aga lõpuks taandus kõik sellele, mida minu süda tunneb, ja selleks oli tõesti Reformierakond.

Tagasi üles