Riigikohtu otsus põhjustas Nõmmel prügipaanika

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Riigikohus tunnistas Nõmme jäätmeveo süsteemi õigustühiseks
  • Inimesed võivad tellida prügivedu, kellelt ise tahavad
  • Ragn-Sells Nõmmel enam odavat hinda ei paku

Tiit Kruusalu tõdes, et Nõmme elanike huvide kaitseks loodud jäätmevaldajate liitu on veel vara laiali saata.

FOTO: Eero Vabamägi

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Riigikohtu üleeilne otsus, mis tunnistas kehtetuks Tallinnas Nõmmel ja ühes Lasnamäe veopiirkonnas kehtinud korraldatud jäätmeveo süsteemi ning sellele järgnenud ametnike avaldused, tekitasid Nõmme elanike seas suure segaduse.

Asi algas möödunud kevadel, kui sai selgeks, et Nõmmel ja Lasnamäel jäätmeveo hanked võitnud Baltic Waste Management (BWM) ei saa tööga hakkama. Selle peale ostis linnale kuuluv Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus (TJT) endale prügiautod ja hakkas ise jäätmeid vedama. Juriidiliselt oli tegu alltöövõtuga BWMile. Varem Nõmme piirkonda teenindanud jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells leidis, et linnafirma alltöövõtt BWMile on ebaseaduslik ning esitas kaebuse kohtusse. Asi jõudis välja riigikohtuni, kes esmaspäeval otsustaski, et Ragn-Sellsil on õigus ja praegune süsteem peab lõppema.

Kui Lasnamäel tegelevad prügiveo küsimustega ühistute esindajad, siis Nõmmel peab iga eramuomanik ise vaatama, mida edasi teha. Inimesed jagasid sotsiaalmeedias nõutult Tallinna jäätmekeskuse juhataja Kristjan Margi kirja, milles öeldakse, et korraldatud jäätmevedu on päevapealt lõppenud ning loetakse üles firmad, kellelt võib edaspidi teenust tellida.

Tagasi üles