Politoloogid teevad riigireformi pihuks ja põrmuks
Lõpuni mõtlemata mõtted võivad kaasa tuua soovimatu mõju

  • Taagepera sõnul on otsivad riigireformijad asendustegevust.
  • Teiste riikide eeskujud on valitud eksitavalt ega tööta Eesti kontekstis.
  • Tõnis Saarts kirjutaks mõnele reformiideele isegi alla.

Politoloog Rein Taagepera leiab, et riigikogu liikmete hulga vähendamine ei too kaasa otsest head ega halba, kuid sellega vannuksime hääbumisele juba ette alla.

FOTO: Sille Annuk

Postimehe küsitletud politoloogid näevad riigireformi sihtasutuse töös asendustegevust, lõpunimõtlematust ning nii enda kui ka avalikkuse petmist: konkreetsed ettepanekud hakkavad rakendumise korral oma esialgsele mõttele vastu töötama. Leitakse, et teiste riikide eeskujud Eesti kontekstis ei toimi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Demograafilise vetsupotiga» end kõigi eestimaalaste mällu vajutanud politoloog Rein Taagepera võtab riigireformijate ettepanekud kokku sõnadega: «Kalduvus asendustegevusele. Kui pilt ei meeldi, siis vahetame raami.» Et aga pilti ennast muuta, selleks on tema hinnangul vaja sõbralikumat ja hoolivamat suhtumist sellelt, kes peeglist vastu vaatab. «Peale uduste unelmate, et «riigikogu töökorraldus muudetakse paindlikumaks ja operatiivsemaks», sisaldab pakett vaid üht selget muudatust: vähendada riigikogu liikmete arvu,» lajatab Taagepera. Tema meelest on tants riigikogu suuruse ümber asendustegevuse esinduslikem näide.

Tagasi üles
Back