K, 7.12.2022

Uuring: rahvas ei karda pagulashorde, vaid populiste

Helen Mihelson
, reporter
Uuring: rahvas ei karda pagulashorde, vaid populiste
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 63
Migrandid 2015. aasta novembris Kreeka ja Makedoonia piiril. Küsitluse järgi kardavad Eesti elanikud massiimmigratsioonist rohkem äärmuslaste ja populistide võimuletulekut ja majanduskriisi.
Migrandid 2015. aasta novembris Kreeka ja Makedoonia piiril. Küsitluse järgi kardavad Eesti elanikud massiimmigratsioonist rohkem äärmuslaste ja populistide võimuletulekut ja majanduskriisi. Foto: ROBERT ATANASOVSKI/AFP/Scanpix

Ajal, mil parteide valimiskampaaniad koguvad üha enam hoogu ja sellega koos näib pead tõstvat üleüldine hüsteeria avalikes sõnavõttudes, otsustas Postimees välja selgitada Eesti elanike hirmud.

Selgus, et teemad, mida erakonnad oma kampaaniates suureks mängivad, ühtivad nende toetajate hirmudega. Olgu selleks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja massiimmigratsiooniga hirmutamine, sotsiaaldemokraadid ja sallimatus, rohelised ja häviv mets või hoopis Reformierakonna ja EKRE vastandumine.

Uuringu tulemused tekitavad küsimuse, kumb oli enne, kas muna või kana. Kas enne oli hirm inimeses endas või tunnetab mõne erakonna pooldaja seda hirmu seetõttu, et erakonnad selle tõsidust päevast päeva rõhutavad?

Märksõnad
Tagasi üles