Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lääne-Viru sotside valimisnimekirja esinumbriks sai Indrek Saar

Fotol: Rakvere Teatri parkla laienduse avamine. Indrek Saar FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Lääne-Virumaa sotsiaaldemokraadid kinnitasid riigikogu valimiste esinumbriks piirkonna esimehe Indrek Saare, nimekirja teine ja kolmas on vastavalt Tapa volikogu liige Ene Augasmägi ja Vinni abivallavanem Eerik Lumiste.

«Meie nimekirja tugevuseks on kodukandi inimesed, kellest igaühel on oma erisugune elukogemus,» rääkis Saar. «Nimekiri tervikuna on hea peegeldus meie maakonnast, aga tegelikult ka kogu riigist, mis on kultuuriliselt rikas ja omanäoline. Et nii jääks, ja meie keel ning kultuur kestaksid ja areneksid, tuleb meil iga päev töötada seda tagava avatud ja sõbraliku ühiskonna nimel. Nimekiri kõneleb ka meie teise eesmärgi puhul iseenda eest – järgi tuleb aidata neid, kel pole elus alati libedalt läinud.»

Saare sõnul said sotsiaaldemokraadid valimisteks kokku väga hea nimekirja, teatas partei pressiesindaja neljapäeval BNSile.

Nimekirja teise numbrina kandideerib Tapa vallavaolikogu liige ja Tapa vallavolikogu turvalisuse komisjoni esimees Ene Augasmägi, kellel on pikk kogemus sotsiaaltöö valdkonnas nii Tapa valla sotsiaaltöötajana kui sotsiaalministeeriumi tervisepoliitika juhina. Lisaks on ta praegu maakonnas tegev sotsiaalteenuste arendajana nii tugiisikute kui ohvriabi valdkonnas.

Kolmandaks numbriks sotsiaaldemokraatide nimekirjas on külaliikumise soonega Vinni valla abivallavanem Eerik Lumiste, kelle igapäevasteks tööülesanneteks on majandusvaldkonna juhtimine ja kureerimine, kuid kes veelgi enam on tuntust kogunud Venevere külaseltsi eestvedajana.

Nimekirja neljas on Kelly Konetski-Ramul, noorim Rakvere linnavolikogu liige läbi aegade, hariduselt sotsiaalpedagoog ja eripedagoogika ekstern Tartu Ülikoolis ning Rakvere linnavolikogu hariduskomisjoni liige.

Haljala piirkonda esindab nimekirja viienda numbrina Margus Punane, Haljala vallavolikogu aseesimees ja EELK Haljala koguduse juhatuse liige. Nimekirja kuues number on Kairit Pihlak, Kadrina vallavanem ja Rakvere linnavolikogu liige ning endine Rakvere hariduse- ja kultuurivaldkonda kureerinud abilinnapea.

Nimekirja ankruks on tunnustatud inimgeograaf Garri Raagmaa, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži direktor, kes varem on kohalikus elus olulist rolli kandnud ka Tapa linnapeana.

Tagasi üles
Back