Isamaa naiskogu nimetas 2018. aasta IRENiks Viljandi abilinnapea Janika Gedvili

Janika Gedvil.

FOTO: ISAMAA

Isamaa naiskogu IREN valis sel nädalavahetusel Pärnus korraldatud sügiskonverentsil Aasta IRENiks Viljandi abilinnapea Janika Gedvili.

«Janika Gedvil on võimekas juht nii Viljandi linna haridus- ja kultuurivaldkondade juhtimisel kui ka oma varasemas töös õpetajana. Tänu tema aktiivsele juhtimisele on Isamaa Viljandi naisklubi üks tegusamaid Eestis ning naised kandideerivad Isamaa nimekirjas aktiivselt,» ütles naiskogu esinaine Riina Solman.

«Janika on teinud tugevalt tööd selle nimel, et kõik Viljandi koolid saaks renoveeritud, laste probleeme märgataks võimalikult vara, eakate hooldus toimiks ning seisnud selle eest, et naistel oleks poliitikas huvi ja tahtmist kaasa lüüa,» ütles Solman.

Janika Gedvil sai Viljandi abilinnapeaks 2015. aastal, tema vastutada on olnud Viljandi haridus-, sotsiaal-, kultuuri- ja spordivaldkond. Varem on ta töötanud Vana-Võidu ja Olustvere kutsehariduskeskustes ning Paalalinna gümnaasiumis õpetaja ja õppealajuhatajana.

Isamaa naiskogu valis aasta IRENit neljandat korda, aunimetuse on pälvinud Annely Akkerman, Riina Solman ja Kaia Iva. Statuudi kohaselt valitakse aasta IRENiks naiskogu liige, kes on oma tegevusega olnud eeskujuks, tõstnud naiste soovi osaleda poliitikas ja toonud IRENile tuntust.

Aasta IRENi kandidaatidena seati üles veel Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, Isamaa kultuurinõukoja üks juhte Berit Teeäär, Harjumaa naisklubi esinaine Piret Maasik ning Viljandi klubi aktiivne liige Kadi Kodres.

Tagasi üles