Fotod ja video: Nigulistes avati suurejooneline jõulupuu

Pühapäeval avati Niguliste muuseumis koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi suurejooneline jõulukuusk, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Rikkalik jõulukuusk ehib Niguliste muuseumi peasaali juba kolmandat aastat. 2016. aastal üllatas jõulupuu kaunistustega, mis olid inspireeritud Bernt Notke maalist «Surmatants», eelmisel aastal lähtusid hõbedaselt säravad kuuseehted viktoriaanlikest jõulutraditsioonidest. Sel korral on kuusk senisest pidulikum ja kaunistatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks.

Lummava jõulupuu avamine on saanud ilusaks traditsiooniks ja sissejuhatuseks talvisesse pühadeaega. Pidulikkust ja pühademeeleolu loob väärikas keskaegne kirikuhoone uhkete kunstiteostega. Niguliste muuseum ootab kõiki külalisi osa saama publikuprogrammidest ja jõuluüritustest.

Uue programmina alustab eriekskursioon «Jõulud Nigulistes. Kahe keskaegse meistriteose lood». Neljal korral toimuv, muuseumispetsialistide juhitud ekskursioon on mõeldud üksikkülastajatele, peredele ja väiksematele sõpruskondadele.

Eriekskursioon tutvustab süvendatult kahe Lübecki meistri tuntumaid kunstiteoseid: Hermen Rode Niguliste peaaltari retaablit ja Bernt Notke maali «Surmatants».

Tagasi üles