E, 25.09.2023

Eesti tantsib: juubeliaasta lõpeb suure üle-eestilise ühestantsimisega

EV100 portaal
Facebook
Comments
Vaata ka allolevast videost, kuidas Riigikogu töötjad Eestil auks tantsisid.
Vaata ka allolevast videost, kuidas Riigikogu töötjad Eestil auks tantsisid. Foto: Kaader videost

31. detsembril tantsitakse juubeliaasta lõppemise puhul Eesti linnaväljakutel EV100 algatuse „Eesti tantsib“ viimane ühistants. Samaaegne „Eesti tantsib“ ühestantsimine toimub 16 linnas, kokku oodatakse linnaväljakutele tantsima tuhandeid inimesi.

„Algatus „Eesti tantsib“ on läbi juubeliaasta ühendanud tuhandeid inimesi ja toonud puhast rõõmu veel rohkematelegi,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Aasta viimasel päeval võtame kingituse „Eesti tantsib“ kokku suure ühestantsimisega Eesti linnaväljakutel.“

Avalik „Eesti tantsib“ ühestantsimine toimub 31. detsembril kell 15 samaaegselt 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus.

Samal päeval kell 14 õpetatakse linnaväljakutel kõigile huvilistele tantsusamme.

„Ühestantsimisega on juba kaasas üle seitsmesaja tantsusõbra, kes ootavad juubeliaasta viimasel päeval kõiki Eesti linnaväljakutele kaasa lööma,“ sõnas „Eesti tantsib“ eestvedaja Raido Bergstein Eesti Tantsuagentuurist.

„Tantsusammud on kerged ja kõigile võimetekohased, seega tasub julgesti osaleda. Lisaks on kaasatud ka tantsuõpetajad erinevatest maakondadest, kes kogu ettevõtmist toetavad, et innustada kõiki ühestantsimises osalema. Aasta viimasel päeval kell 14 õpitakse üheskoos ära tants, mida juba tunni pärast üle Eesti ühiselt tantsida saab,” ütles Bergstein.

Ühistantsuks on kokku pandud „Eesti tantsib“ neli erinevat tantsustiili: ballett, showtants kaasaegne ja eesti tants, mille koreograafideks on Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna ja Kenneth Flak ja Liisa Laine.

Algatus „Eesti tantsib“ jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud aktsioon „Koko Suomi tanssii", mis anti juubelikingitusena üle Eestile. Juubeliaastal on valminud üle saja „Eesti tantsib“ tantsu, mille leiab SIIT.

Ühena paljudest on oma tantsu Eestile kinkinud ka Riigikogu töökas kollektiiv:

Algatust „Eesti tantsib“ veavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koostöös EV100 korraldustoimkonnaga.

Eesti Tantsuagentuur (ETA) asutati 1998. aastal noorte koreograafide ja tantsijate eestvedamisel Eesti tantsuelu koordineerimiseks ja arendamiseks, loome- ning töövõimaluste pakkumiseks tantsijatele ja koreograafidele. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles