Fotod: Kose vallas hukkus autoga tiiki sõitnud mees
Uuendatud kl 18.40

Täna ennelõunal leiti Kose vallas uppununa eakas mees, kes oli oma autoga tiiki sõitnud ja vee alla vajunud.

Täna hommikul kella 6.11 ajal sai politsei teate mehelt, kes sõitis Ravilast Kehra poole, kui korraga sõidutee lõppes ja ta sõitis pervelt tundmatusse vette. Politseinikud asusid koheselt sõidukit otsima, kuid kahjuks leiti mees surnuna kell 11.30 paiku Kose vallas asuva taluhoovi tiigist.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Tuisk ütles, et Häirekeskusele tehtud kõnede positsioneering andis tulemuseks laia ala ning kui tema umbkaudne paiknemine oli paari minuti pärast teada, asusid politseinikud kohe sõidukit sellest piirkonnast otsima.

«Sündmuskohale reageeris mõni minut pärast kell 6.11 üks patrull, seejärel mitu teist toimkonda. Kõnede positsioneeringud andsid mehe asupaigaks kaks laia otsingupiirkonda Kose vallas Nõmbra piirkonnas,» rääkis Tuisk.

Politseinikud hakkasid esmalt kontrollima sõidutee- ja kõrvalteeääreseid tiike ja kraave, sest mehe enda sõnul oli tal sõites järsku tee otsa lõppenud ning ta sõitis teepervelt vette. Mees lisas, et autosse voolab vesi.

Politseinikud laiendasid järjest otsinguala ja kontrollisid kõrvalteid ning piirkonda jäävaid veekogusid, kuid kahjuks tulemusteta. Tallinnast saadeti appi ka politseinikud drooniga. Kokku tegeles mehe otsimisega seitse patrulli.

Mees leiti kella 11.30 paiku, kui kohalik taluomanik andis teada, et tema hoovi tiiki on sõitnud otsitav auto. Päästjate abil tõmmati sõiduk veest välja. Hukkunuks osutus samas piirkonnas elanud 76-aastane mees.

«Kuigi juhtum lõppes traagiliselt, tänan kohalikke jahimehi, inimesi ja taluomanikku, kes olid otsimisel abis,» lausus Tuisk.

Politseinikud selgitavad välja õnnetuse asjaolusid. Surnukeha ekspertiisis selgub, kas mees oli tarvitanud alkoholi ning kas õnnetuseni võis viia terviserike.

Kuigi politsei teatel pole tiiki kaartidele kantud, kinnitas selle kinnistu omanik hiljem Postimehele, et tiik on maa-ameti kaardirakendustest täiesti vabalt leitav.

Tagasi üles