Erakliinikute riigihanke suurima pakkuja Medita suhtes alustati kriminaalmenetlust

Arsti töövahendid.

FOTO: Panther Media/Scanpix

Prokuratuur alustas kriminaalmenetlust erakliinikute riigihanke suurima pakkuja Medita kliiniku suhtes.

Haigekassa eriarstiabi riigihanke segadused, mille «Pealtnägija» septembri lõpus päevavalgele tõi, on jõudnud uude faasi: terviseameti kuriteoteate alusel algatas prokuratuur kriminaalmenetlust Medita kliiniku suhtes paragrahvi alusel, mis käsitleb valeandmete edastamist, teatas «Pealtnägija» sotsiaalmeedias.

Kuigi Medita on Tartus tegutsenud juba mitu aastat, on nad Tallinnas uued tegijad ja «Pealtnägijale» teadaolevalt puudutab kriminaalmenetlus Tallinnasse rajatava haigla ruumide projekti võltsimist.

Terviseameti õigusnõunik Agne Ojasaar kinnitas «Pealtnägijale», et amet on prokuratuurile süüteate edastanud, kuid lisas, et ei saa menetluse huvides täpsemat infot avaldada.

Küsimusele, kas Medita kliinik saab praegu Tallinnas eriarstiabi teenuseid osutada, vastas Ojasaar: «Praeguses olukorras saame kinnitada üksnes seda, et ettevõttele on käesoleva aasta mais väljastatud erihaigla tegevusluba, mis on novembri lõpust tunnistatud kehtetuks - seega selle loa alusel ettevõte Tallinnas teenuseid osutada ei saa.»

Medita kliinik oli luubi all ka tänavu septembrikuus eetris olnud «Pealtnägijas», kus räägiti Eesti suurima meditsiinihanke ebaõnnestumisest.

Tagasi üles