Mäggi: kui Jõhvi tahab linnaks saada, siis tuleb see võimalus luua

Jõhvi

FOTO: REIN SIKK / VIRUMAA TEATAJA/Scanpix

Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna visiidil Jõhvis, kus kohtub vallavanema, volikogu esimehe ning vallavalitsuse liikmetega. Jõhvi vald pöördus rahandusministeeriumi poole sooviga muuta end linnaks ning ministri sõnul tuleb seda võimaldada.

«Kui Jõhvi vald soovib olla linn, siis tuleb neile selleks võimalus anda. Kui 2005. aastal ühinenud Jõhvi linna territooriumil elab 10 000 inimest ja vallas 2000 inimest, siis praegune nimi on eksitav. Seadus paraku nime praegu muuta ei luba, kuid järgmine valitsus peaks selle võimaluse looma,» ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

«Eksitav nimi on Jõhvis terav probleem. Vallajuhtidega kohtumisel kinnitan neile oma arvamust, et omavalitsusel peavad olema õigused viia oma nimi tegelikkusega vastavusse,» selgitas ta.

Lisaks tõi minister näiteid, et Pärnu, Narva-Jõesuu, Haapsalu ja Paide linnad on pindalalt suuremad kui Tallinn. «Tallinn on Eestis pindalalt viies linn ning see ei ole sugugi loomulik. Omavalitsuste nimed peavad vastama tegelikule olemusele,» ütles Mäggi.

Peale omavalitsusjuhtidega kohtumist saab minister kokku piirkonna ettevõtjatega ja tutvub Jõhvi oluliste objektidega. Lisaks külastab ta Jõhvi gümnaasiumi ning Mihkli kirikut ja muuseumi. Samuti osaleb minister Eesti Riigiametnike Klubivestlusõhtul.

Tagasi üles
Back