L, 30.09.2023

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud „Eia jõulud Tondikakul“ startis rekordtempos

EV100 portaal
Facebook
Comments
Tähtsa jälje avastamine. Ott (Jaan Rekkor), linnuvaatleja ja ministeeriumi ametnik (Tambet Tuisk)m Eia (Paula Rits) ja Ats (Siim Oskar Ots) Anu Auna filmis «Eia jõulud Tondikakul». FOTO: Kristjan Mõru
Tähtsa jälje avastamine. Ott (Jaan Rekkor), linnuvaatleja ja ministeeriumi ametnik (Tambet Tuisk)m Eia (Paula Rits) ja Ats (Siim Oskar Ots) Anu Auna filmis «Eia jõulud Tondikakul». FOTO: Kristjan Mõru Foto: Kristjan Mõru

Helge koguperefilm tõi avanädalavahetusel kinodesse 28 776 vaatajat, mis on EV100 filmiprogrammi teoste edukaim avalöök ning parim tulemus kodumaisele koguperefilmile.

„Me oleme eriliselt rõõmsad, et meie film on nii kiirelt inimestele südamesse pugenud. Vaatajate siiras ja soe tagasiside on vaat et veelgi rõõmustavam kui ootamatult suur kinokülastuste arv,“ sõnas filmi režissöör Anu Aun.

„Eia avanädalavahetuse numbritest võib järeldada, et just sellist jõulufilmi ongi meie publik oodanud. Juba esimestest seanssidest oli selge, et hea sõna levib kiirelt suust suhu ja mis saaks olla parim reklaam ühele filmile kui sõprade siiras soovitus,“ kommenteeris filmi avalööki levifirma Hea Film esindaja Lauri Kaare.

„Eia jõulud Tondikakul“ avanädalavahetuse tulemusest on taasiseseisvunud Eesti aastatel enamat suutnud vaid komöödiafilmid „Klassikokkutulek“ ja „Klassikokkutulek 2“.

Režissöör Anu Auna linateos on Eesti esimene täispikk laste jõulumängufilm, mis jutustab 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu.

Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Laste kõrval teevad filmisrollid näitlejad Jaan Rekkor, Märt Pius, Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised.

Näitlejadebüüdi teeb lauljatar Liis Lemsalu. Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon.

„Eia jõulud Tondikakul“ tootjad on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Film valmis EV100, Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali ja Euroopa Liidu programmi Creative Europe koostööl.

Film „Eia jõulud Tondikakul“ kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lähemalt  EV100 filmiprogrammi kohta saab lugeda SIIT.

Filmi "Eia jõulud Tondikakul" on kinos üle kogu Eesti. Tallinna, Tartu ja Pärnu kinodele  lisaks näeb jõuluflmi ka Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres, Jõhvis, Narvas, Märjamaal, Põlvas, Lihulas, Valgas, Haapsalus, Jõgeval ja Võrus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles