Lugeja video: ööpimeduses transporditi lennuvõimetut reisilennukit

Täna öösel võis Tallinnast Keila poole suundunud maanteel näha kummalist vaatepilti. Nimelt transporditi veokil suurt tiibadeta reisilennukit. 

Videost on näha, et Magnetic MRO logoga lennukil pole ei tiibu ega saba, samuti on ära lõigatud nina. Tegemist on 186 reisijat mahutava Airbus 320 lennukiga.

Samast lennukist oli juttu ka neljapäevases Ringvaates, kus Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots selgitas, et nüüd ühel järgneval ööl on plaanis lennuk Tallinna lennujaamast minema transportida. Kuigi saates lennuki transportimise kuupäeva ei mainitud, märkas täna öösel kummalist veost Postimehe lugeja.

Ringvaates sõna saanud Mäeotsa sõnul müüakse lennuki kere eriüksusbaasi Saksamaale, kus seda hakatakse kasutama pantvangiolukordade lahendamise väljaõpeteks.

Kuigi lennukid on lendamiseks mõeldud, viiakse Airbus 320 kere Saksamaale maismaad ja mereteed pidi, selgitas Mäeots saates. Ühel reisilennufirmal olevat lennukiga treeninglennu ajal liiga rohmakas maandumine olnud, mistõttu muutus lennuk lendamiseks kasutuskõlbmatuks. Nüüd hakkab lennuk teenima aga vähemalt sama õilsat eesmärki, kui seda on reisijate vedamine. 

Tagasi üles