Ligi: haridusministeeriumis toimuv on kaos ja katastroof

Jürgen Ligi.

FOTO: Elmo Riig

Reformierakondlasest endise haridusministri Jürgen Ligi  sõnul on olukord haridus- ja teadusministeeriumi juhtimistasandil väga halb, mis avaldab juba mõju ka seadusandlusele.

Ligi ütles rahvusringhäälingule, et kuna lühikese ajaga on vahetunud kantsler, asekantslerid ja osakonnajuhid, on see kaos ja katastroof, aga haridus- ja teadusministeeriumis oleks just vaja tugevat järjepidevust ja oskusteavet.

Ligi väitel on temani jõudnud vihjed, et olukorraga pole rahul ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps ise, kuid ta ei suuda olukorda lahendada.

«Olen saanud vihjeid, et ka eelnõud ei edene. See on suur ebaõnnestumine, kui sul meeskond laiali jookseb,» rääkis Ligi.

Rahvusringhääling kirjutas täna, et haridus- ja teadusministeeriumist on lahkunud suur osa tippjuhtkonda ja lahkumise põhjusena vaadatakse otsa ministeeriumi kantslerile Tea Varrakule.

Ainsana on lahkunud töötajatest nõus oma nimega rääkima endine asekantsler Madis Lepajõe, kelle sõnul on haridus- ja teadusministeeriumis väga tõsine juhtimisprobleem.

«Üldiselt öeldakse, et parim organisatsioon on see, kus kaadrivoolavus aastas kõiki põhjuseid kokku võttes on kuskil 5-7, mõni ütleb kuni 10 protsenti. Kui see on üle 15-20 protsendi, siis ilmselgelt on tegemist väga tõsise probleemiga. Selleks peavad olema väga tõsised põhjused ja nagu ma olen kuulnud, siis üks nendest põhjustest on kindlasti kantsler,» märkis Lepajõe. Viimase aasta jooksul on oma töö jätnud üheksa osakonnajuhatajat 21st.

Postimees kirjutas juba mais, kuidas haridusministeeriumis on suur kaadrivoolavus, ja seda just peamiselt kantsler Varraku jõulise stiili tõttu. Erimeelsusi tekitas ka osakondade kolimine Tartust Tallinna. Sisuliselt pandi seni Tartus töötanud Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna töötajad fakti ette: kolida Tallinna või otsida uus töökoht.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles