Reps: ministeeriumis tekkinud probleemidega tuleb tõsiselt tegeleda

Mailis Reps

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (KE) vastas täna riigikogu infotunnis esitatud küsimustele. Muu hulgas tuli teemaks ka töömeeleolu ministeeriumis.

Reps kinnitas Vabaerakonna saadikust Krista Arule, et ümberkorraldused ministeeriumis pole mitte kuidagi mõjutanud ülikoolidega halduslepingute sõlmimist.

Haridusminister kinnitas, et ministeeriumis toimib normaalne töö. «Meie inimesed on kompetentsed. Jah, on tekkinud isiklikke suhtlemiseprobleeme ning nendega tuleb tõsiselt tegeleda,» kommenteeris Reps põgusalt kantsler Tea Varrakuga seotud probleeme.

Haridus- ja teadusministeeriumist on viimase aastaga lahkunud mitmed tippjuhtkonna liikmed, väidetavalt kantsler Tea Varraku juhtimisstiili pärast. Probleemi tunnistas ka haridusministeeriumist lahkunud asekantsler Madis Lepajõe, kelle sõnul on ministeeriumis väga tõsine juhtimisprobleem.

Varraku tõi ministeeriumisse keskerakondlasest haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kes ütles toona, et uue kantsleri suur tugevus on tema pikaajaline juhtimiskogemus avalikus sektoris. Varrak oli neli aastat töötanud Tallinna Tehnikaülikooli prorektorina ja aastatel 2006–2011 rahandusministeeriumi kantslerina.

Tagasi üles