Lasteaed keelas andmekaitse seadusest tulenevalt laste pildistamise

Lasteaed.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Lasteasutustes tekitab segadust isikuandmete kaitse seadus ja andmekaitse üldmäärus, üks Tallinna lasteaed keelas seetõttu lapsevanematel lasteaia ühispeol oma laste pildistamise ja filmimise.

Andmekaitse inspektsiooni kinnitusel seadus siiski nii karme tingimusi ei sea, austada tuleb vaid nende lapsevanemate soovi, kes ei ole nõus oma laste pildistamisega ja nende piltide avaldamisega, vahendab ERR-i uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».

Tallinnas Mustmäel asuva Kadaka lasteaia hoolekogu võttis häältega 14:0 vastu otsuse, et lasteaed tellib ühisürituste nagu jõulupeo, lasteaia lõpupeo või muu sündmuse jäädvustamiseks ametliku fotograafi ning osalejatel keelatakse oma seadmega filmimine/pildistamine ning lasteaeda paigaldatakse «mobiilivaba ala» silt.

Tallinna Kadaka lasteaia lapsevanem märkis, et tema kui lapsevanema jaoks tundub selline keeld oma last pildistada või siis telefoniga filmida lihtsalt absurdne.

Kadaka lasteaia direktor Marianne Liiv ütles, et esimene põhjus oli see, et üldine pildistamine ja filmimine pidude ajal on üsna häiriv, sest kui praegusel nutiajastul kõik kaamerad ja tahvelarvutid korraga filmivad, siis ei saa lapsevanemad seda pidu jälgida ja teised külalised ning segatud on ka lapsed.

Tagasi üles