P, 2.04.2023

EV100 spordiprogramm lõpetab juubeldades

EV100 portaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: EOK

Neljapäeval Saku Suurhallis toimuval suurejoonelisel „EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ galaõhtul kuulutatakse välja aasta sportlaste auhindade laureaadid ning pannakse sellega punkt EV100 spordiprogrammile. Eesti Olümpiakomitee spordiorganisatsioonide, spordiajakirjanike ja rahvahääletuse tulemuste põhjal avaldati äsja neli ametlikku nominenti aasta meessportlase, naissportlase, võistkonna ja treeneri kategooriates.

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles märkis, et põhjuseid gala otseülekannet vaadata on palju.

„Ei ole kahtlustki, et lõppev aasta oli eriline ja meeldejääv. Samaväärne saab kindlasti olema tänavune „EV100 Spordiaasta Tähed“ galaõhtu, mis tuleb suurem ja pidulikum kui kunagi varem. Oodata on ennenägematut show’d, mis tähistab eduka spordiaasta kõrval ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, ning vägagi põnevat auhinnatseremooniat, sest konkurents Kristjanitele oli tänavu tihe ja tasavägine. Sealjuures avaneb võimalus ekraanilt näha ja imetleda pidurõivais paljusid oma spordilemmikuid,“ ütles Sukles.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 62 660 unikaalset hääletajat, rekordiliselt 67 spordiorganisatsiooni ning 49 spordiajakirjanikku.

Hääletustulemuste põhjal on „Aasta sportlane 2018“ nominendid (tähestikulises järjekorras):

  • Aasta meessportlane 2018: Magnus Kirt, Nikolai Novosjolov, Ott Tänak, Maicel Uibo
  • Aasta naissportlane 2018: Saskia Alusalu, Anett Kontaveit, Katrina Lehis, Kelly Sildaru
  • Aasta võistkond 2018: Eesti epeevehklemise naiskond, Eesti meeste võrkpallikoondis, tantsupaar Konstantin Gorodilov - Dominika Bergmannova, rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja
  • Aasta treener 2018: Gheorghe Cretu, Helen Nelis-Naukas, Tõnis Sildaru, Indrek Tustit

Samuti kuulutatakse „EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ galal välja Aasta noorsportlane 2018, Eestimaa Spordihing 2018 ning Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna „Olympism in Action“ laureaat. Lisaks antakse galal üle ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali tänavused aastapreemiad ning aasta veteransportlase ja parasportlaste auhinnad.

Otseülekanne algab portaalis Postimees.ee kell 19 ja Kanal 2 teleülekanne alustab kell 20.

„EV100 Spordiaasta Tähed“ paneb punkti EV100 juubeliaasta spordiprogrammile, mille üheks emotsionaalsemaks mälestuseks tuhandetele Eesti sportlastele sai hetk, mi Eesti meistrivõistluste parimad said EOK-lt kaela EV100 kujundusega erilise meistrimedali.

„Loodetavasti enam kui 22 000 sportlase jaoks, kellele riputati kaela EV100 Eesti meistrivõistluste medal, jääb juubeliaasta ja saavutus eriti eredalt meelde. Samuti paljudele rahvaspordivõistlustel osalejatele, sest ka nende medaleid on ehtinud juubeliaasta sümbol,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

„EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad EV100, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Meedia ja Sportland.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles