Sajandi ühistantsu ettetantsijate arv ületas 5000 piiri
Eesti tantsib 31. detsembril!

FOTO: EV100

31. detsembril toimub EV100 juubeliaasta lõppemise puhul üle-eestiline „Eesti tantsib“ ühestantsimine, millega on praeguseks liitunud juba enam kui 5000 ettetantsijat. Ühestantsimine toimub samaaegselt 16 linnaväljakul, algatusega on liitunud ka mitmed teised tantsijad – näiteks Kihnu saarel ja Karksi-Nuias.

EV100 algatuse „Eesti tantsib“ projektijuhi Raido Bergsteini sõnul on juubeliaasta lõpu ühestantsimine innustanud ootamatult paljusid inimesi üle Eesti.

„Proovid on tehtud ning 31. detsembril kell 14 ootavad linnaväljakutel üle Eesti enam kui 5000 ettetantsijat, kes kõigile jõukohaseid tantsusamme õpetavad. Loomulikult võib tantsurõõmu ka oma kodus valla lasta ja ühestantsida. Omaalgatuslikult löövad kaasa näiteks Kihnu ja Karksi-Nuia tantsusõbrad,“ märkis Bergstein.

Avalik „Eesti tantsib“ ühestantsimine toimub 31. detsembril 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas, Viljandis ja Haapsalus. Kell 14 õpetatakse linnaväljakutel kõigile huvilistele tantsusamme, ühestantsimine algab kell 15.

Tantsukava on seadsid neljast tantsust kokku koreograafid Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna, Kenneth Flak ja Liisa Laine. Ühistantsu kava näed videost:

Algatust „Eesti tantsib“ veavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koostöös EV100 korraldusmeeskonnaga. Juubeliaastal on valminud ligi 200 „Eesti tantsib“ tantsuvideot, mille saab vaadata SIIT.

Juubeliaasat viimasel päeval, 31. detsembril toimub kõigis 16 linnas üle Eesti ka juubeliaasta lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!“. Vaata kava SIIT.

Tagasi üles
Back