Politsei: Nurmiko põlengu põhjustas kollane signaalrakett

Signaalrakett. Foto on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Aastavahetusel sai Nurmiko aiandi põleng alguse naabri poolt kogemata vales suunas lastud signaalraketist. PPA esindaja kinnitas nüüd, et tegemist oli kollase signaalraketiga.

PPA pressiesindaja Tuuli Härson kinnitas, et pealtnägijate ütluste kohaselt oli tegemist kollase signaalraketiga, mille kasutamine pole keelatud. Keelatud oleks olnud punane signaalrakett, mida tohib kasutada ainult hädakutsungiks.

Eile ütles PPA esindaja veel, et juhtumit ei uurita, kuna tegemist oli õnnetusjuhtumiga. Täna kinnitas Härson aga, et politsei tegeleb veel esialgselt kogutud info kontrollimisega ning otsustab selle pinnalt edasised tegevused.

Pürotehnikat müüva ettevõte Firestudio OÜ esindaja selgitas, et signaalrakett, olenemata värvist, ei kujuta endast tavalise ilutulestikuga võrreldes kuidagi suuremat tuleohtu. Signaalrakett põleb 4-6 sekundit ning peaks õhus ammu enne maha langemist ära põlema. «Tegelikult peaks signaalrakett olema isegi ohutum, sest see lendab 90 meetri kõrgusele samal ajal kui tavaline ilutulestiku rakett lendab 30-40 meetri kõrgusele,» selgitas ta.

Firestudio OÜ esindaja nentis, et kui signaalraketi laskja oleks vales suunas lasknud ka tavalist ilutulestikku, oleks ikkagi sellest võinud tulekahju tulla.

Mere peal kasutatakse vahel ka ülivõimsat punast signaalraketti Comet, mis tõuseb 300 meetri kõrgusele ja põleb 40 sekundit, sellist raketti müüb näiteks merekaupade müügiga tegelev ettevõte Pro Marine Trade OÜ. Postimees uuris nii tugevate rakettide teistes värvides kättesaadavuse kohta, kuid ettevõtte juht Valdo Kreos kinnitas, et nii võimsaid signaalrakette saab Eestis vabamüügist kätte siiski vaid punases värvuses.  

Tagasi üles