Täna õhtul selgusid eelmise aasta parimad pressifotod. Viis nominatsiooni said Eesti Meedia fotograafid.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Eesti Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa. Eestist olid fotosid hindamas fotograaf Marko Mumm ning kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna professor Marge Monko. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu Pressifotograafide Klubi president Jonas Staselis ning Peterburist pärit ning mullu World Press Photo konkursil «Inimeste fotolugude» kategoorias kolmanda koha pälvinud vabakutseline fotograaf Tatiana Vinogradova.

Kokku laekus konkursile 644 tööd, nendest fototöid oli esitatud 552, pildifaile koos fotoseeriatega oli 644. Fotod kandideerisid neljas eri kategoorias.

Osalejaid oli tänavu 61.

Võitjad kuulutatakse välja märtsi alguses.

Uudisfoto nominendid.

Varing Tammsaare pargis. 10. septembril toimus Tallinnas Tammsaare pargis asuva vana turuhoone väljakaevamistööde ajal varing, kus hukkus inimene.

FOTO: Sander Ilvest/Postimees/Eesti Meedia

Ekrelased ründasid eurosaadik Indrek Tarandit. EKRE pikett riigikogu ees kiskus vägivaldseks, kui meeleavaldajad ründasid eurosaadik Indrek Tarandit. November 2018.

FOTO: Tairo Lutter/Postimees/Eesti Meedia

Tuli säästis koera, aga peremeest mitte. 23. jaanuaril suri Paide linnas Viraksaare külas tulesurma hooletu suitsetaja. Lisaks hukkunule tõid päästjad tulest välja koera, kes tänu loomaarstide tegutsemisele ellu jäi. 

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Eesti Meedia

Portreefoto nominendid.

Maaparandajast miljonäriks Miljonärist ettevõtja Oleg Gross oma kaupluse ees Rakvere külje all Tobia külas.

FOTO: Andras Kralla / Äripäev

President Kersti Kaljulaid poseerimas Müürilehe esikaanele, peale pikka intervjuud Müürilehe peatoimetaja Helen Tammemäega.

FOTO: Renee Altrov / vabakutseline / Müürileht

94-aastane näitleja ja investor Leida Rammo.

FOTO: Andras Kralla / Äripäev

Spordifoto nominendid.

Karmid võtted. 2020. aasta EM valikmäng Eesti vs Sloveenia 

FOTO: Martin Ahven / Õhtuleht

Ilu on vaataja silmades Kohtuniku hindava pilgu all esitab kava iluvõimleja Vinnis peetud «Lumikellukese».

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja/Eesti Meedia

Meistrite puhkepausid 2018. aasta Eesti vehklemise meistrivõistluste võitjad Sten Priinits ja Katrina Lehis matšide vahel puhkamas.

FOTO: Hendrik Osula/Ekspress Meedia

Meistrite puhkepausid. 2018. aasta Eesti vehklemise meistrivõistluste võitjad Sten Priinits ja Katrina Lehis matšide vahel puhkamas. 

FOTO: Hendrik Osula/Ekspress Meedia

Olemusfoto nominendid.

Iga päev 24 tundi üksi iseendaga. Kui teaks, et see aitab, kurdaks 25 tundi jutti – nende sõnadega teeb 82-aastane üksi elav Toomas oma kodus enda üle nalja.

FOTO: Tairo Lutter/Postimees/Eesti Meedia

Kontroll. Eurolaulja Elina Nechayeva fotosessioonil viibis ka tema kaaslane David Pärnamets, et toimuval silma peal hoida.

FOTO: Priit Simson/Ekspress Meedia

Valik ehk 13 päeva kestnud tööintervjuu. Eriüksuslase kandidaatide ränk teekond, kus nende füüsiline ja vaimne vastupidavus viimse piirini pingule tõmmati. Valik on kahe nädala pikkune tööintervjuu, kus kandidaat viiakse mugavustsoonist nii kaugele, et ebamugavus, valu ja kannatus on nende uus mugavus. Instruktorid tahavad näha kandidaatide vaimset tugevust, mida saab kontrollida, kui inimene on füüsiliselt kurnatud. Valiku lõpus selgub, kes saab võimaluse alustada teenistust eriüksuslasena.

FOTO: Jaanus Lensment/Ekspress Meedia

Valik ehk 13 päeva kestnud tööintervjuu.

FOTO: Jaanus Lensment/Ekspress Meedia

Valik ehk 13 päeva kestnud tööintervjuu.

FOTO: Jaanus Lensment/Ekspress Meedia

Valik ehk 13 päeva kestnud tööintervjuu.

FOTO: Jaanus Lensment/Ekspress Meedia

Valik ehk 13 päeva kestnud tööintervjuu.

FOTO: Jaanus Lensment/Ekspress Meedia