E, 2.10.2023

EV100 koguperefilmi on näinud juba üle 143 000 vaataja

EV100 portaal
Facebook
Comments
Esilinastusel: vasakult Siim Oskar Ots, Liis Lemsalu ja Paula Rits.
Esilinastusel: vasakult Siim Oskar Ots, Liis Lemsalu ja Paula Rits. Foto: Foto: Kristjan Mõru

EV100 filmiprogrammi kuuluvat koguperefilmi „Eia jõulud Tondikakul“ on detsembrist alates näinud enam juba 143 195 vaatajat. Mängufilm püsis neli nädalat järjest ülekaalukalt vaadatuima filmina Eesti kinodes. Möödunud aastal esilinastunud kodu- ja välismaiste filmide edetabelis on "Eia jõulud Tondikakul" komöödia "Klassikokkutulek 2" järel teisel kohal.

“Film püsib mõned nädalad veel kindlasti kinodes, et kõik, kes soovivad, näeksid filmi suurelt ekraanilt,” sõnasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing.

EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul pakub EV100 filmiprogramm uskumatuid elamusi nii noortele kui ka täiskasvanutele. „Juubeliaasta kinkis Eestile ka päris oma jõulufilmi. Eia seiklused Tondikakul on tõeliselt kaasahaaravad ja filmi teostus tipptasemel, mis on kinno toonud ka rekordilise arvu filmisõpru,“ lisas Rohumaa.

Koos filmi jõudmisega kinolinale ilmus müügile ka samanimeline lauamäng, mille esimene tiraaž müüdi läbi paari nädalaga. Suure nõudluse tõttu on nüüdseks valminud uus tiraaž, mis jõuab Apollo raamatupoodidesse juba täna.

"Mul on väga hea meel, et Tarmo Tuule ja Meelis Looveer on meie filmi põhjal loonud nii ilusa ja põneva lauamängu. Mängulaual on kasutatud Remo Savisaare võrratuid loodusfotosid ja kaadreid filmist ning mängijatel on võimalus valida, millist filmi tegelast nad soovivad kehastada. Eriti tore on see, et tegemist on koostöömänguga, kus ei mängita üksteise vastu, vaid kõigil osalejatel tuleb ühiselt välja mõelda strateegia, kuidas päästa mets. Meie peres on Eia lauamäng täielikuks hitiks kujunenud," kommenteeris filmi režisöör Anu Aun.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Laste kõrval teevad filmis rolle näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljatar Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon.

„Eia jõulud Tondikakul“ tootjad on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe.

Film „Eia jõulud Tondikakul“ kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles