Fotod: Kaarli puiesteel avati Hiina valgusskulptuurid

Täna avati Tallinnas Kaarli puiesteel Hiinast pärit värvikirevad valgusskulptuurid, mida saab imetleda kuni 6. veebruarini.

Suursugused valgustatud skulptuurid kujutavad 40-meetrist draakonit ja pandasid ning näitus saab teoks Tallinna kultuuriameti ja Pekingi suursaatkonna koostöös, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna saabuvad Hiina  valgusskulptuurid osa maailmas armastatud Hiina laternate festivalist. «Käsitööna valminud loomakujulised laternad toovad linnapilti värvi ja muudavad hämarad talvepäevad helgemaks. Viis meetrit kõrge ja ligi 40 meetrit pikk draakon saab olema vaatamisväärsus ning 11 pandakaru bambusroo vahel kutsuvad kindlasti uudistama ja koos pilti tegema,» lisas abilinnapea.

Valgusskulptuuride ekspositsioon avab Hiina uusaasta saabumisele pühendatud ürituste sarja, mis kulmineerub 2. veebruaril Vabaduse väljakul. Eestisse saabuvad sel puhul muusikud, tantsijad ja võitluskunstide artistid Pekingist. Uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi tähistatakse Tallinnas kümnendat korda ja üritused toimuvad koostöös Pekingi kultuuribüroo, Hiina suursaatkonna ja Helsingi linnaga. Korraldaja on Tallinna kultuuriamet.

Tagasi üles