Lasnamäel juhtus raske liiklusõnnetus, milles sai viga üheksa inimest
Täiendatud!

Häirekeskus sai täna kella 5.31 ajal teate, et Tallinnas Punasel tänaval põrkasid kokku veoauto Scania ja liinibuss.

Õnnetuses sai kokku viga üheksa inimest, kellest kolm toimetati haiglasse raskemate vigastustega. Kergemaid vigastusi sai kuus inimest, neist viis täiskasvanut ja üks laps, kes kõik toimetati haiglasse kontrolli.

Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Vjatšeslav Šatalov ütles, et esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui veoauto sõitis Punase ja Smuuli tänava ristmikul liinibussile sisse. «Buss tuli Punase tänava poolt ja liikus peateel, kui Smuuli tänava poolt tulnud veoauto ristmikul bussile külje pealt sisse sõitis,» selgitas välijuht. «Õnnetuse üksikasjad on selgitamisel,» lisas ta.

Liiklusõnnetus Lasnamäel.

FOTO: PPA

Ristmik vabastati sõidukitest ja liiklus avati mõni minut pärast kella 8. Liiklusõnnetuses said viga bussis viibinud 65-aastane mees, 73-aastane mees, 58-aastane mees, 59-aastane mees ning kaks 48-aastast naist ja 11-aastane poiss. Koha peal anti esmaabi ka 23-aastasele mehele, kes haiglaravi ei vajanud.

Poolas registreeritud veoautot Scania juhtis 58-aastane Poola kodanik, linnaliinibussi juhtis 56-aastane mees. Mõlemad mehed toimetati haiglasse kontrolli. Juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on alustati liiklusõnnetuse uurimiseks «Pidasime veoauto juhi kinni ning jätkame menetlusega. Teame, et buss liiklus mööda Punast tänavat ehk peateel, kui Smuuli tänava poolt tulnud Scania ristmikul bussile külje pealt sisse sõitis. Õnnetuse hetkel vilkusid valgusfoorides kollased tuled. Selgitame välja, kas juhid pidasid kinni töö- ja puhkeajanõuetest,» ütles Kullamäe. «Õnnetuse asjaolusid vaadates paistab, et õnnetuseni viis tähelepanematus. Kuid täpsed põhjused selguvad menetluse käigus.»

Kullamäe lisas, et kõik suuremassiliste sõidukite juhid peavad arvestama, et talvel on pidurdusteekond tuntavalt pikem. «Enne ristmikule lähenemist tuleb varakult hoog maha võtta ja arvestada võimalusega, et ristmikule läheneb ka teine sõiduk. Ehkupeale minek toob rasked tagajärjed,» rääkis Kullamäe.

Õnnetuse hetkel oli pime aeg ja ilm pilvine ning teekate kaetud lumelörtsi ja soolalume seguga. Õnnetuspaiga suurim lubatud kiirus on 50 km/h.

Liiklusõnnetus Lasnamäel.

FOTO: PPA

Tagasi üles