Trollijuht jättis ratastoolis inimese peatusse maha: mind ei huvita

Madala põhjaga ühissõidukid on varustatud ratastooli jaoks mõeldud rampidega, mille avamine on ühissõiduki juhi kohustus.

FOTO: Liis Treimann

Sotsiaalmeedias levib kirjeldus selle kohta, kuidas kaks trollibussi jätsid peatusse maha ratastoolis inimese, kes oli neile märku andnud, et soovib ühissõidukisse siseneda.

Asja pealt näinud inimese sõnul oli esimene trollijuht lihtsalt käega löönud ja minema sõitnud. Kui saabus järgmine troll, läks pealtnägija trollijuhi juurde paluma, et too paneks välja keskmise ukse juures oleva spetsiaalse plaadi, mis ongi mõeldud ratastooliga sisenemiseks. Trollijuht olevat pikalt pusinud, kuid ei saanud plaati lahti, lõi käega ning sõitis minema, öeldes: «Menja ne volnujet» (Mind ei huvita v. k).

Tegemist oli Eesti Lihasehaigete Seltsi juhi ja Eesti 200 nimekirjas riigikokku kandideeriva Jüri Lehtmetsaga, kes pääses alles kolmandal katsel trolli peale. Seda pealt näinud inimesed olid asjast tunduvalt rohkem šokeeritud kui ta ise.

Sotsiaalmeedias valas õli tulle aga üks trammijuht, kes soovitas kõigile, kellele kõnealune lugu ei meeldinud: «Käige jala!»

Tallinna Linnatranspordi AS on juhtumist teadlik ning tegeleb asjaolude väljaselgitamisega.

Ettevõtte pressiesindaja Ivo Parbuse sõnul on Lehtmetsaga ühendust võetud ning tema ees vabandatud.

Järgnevalt selgitatakse välja intsidendis osalenud juht ning vesteldakse temaga, peale mida otsustatakse edasised toimingud. TLT ASis töötavad trolli-, trammi- ja bussijuhid peavad järgima häid teenindustavasid. Ratastoolis sõitjale ukserambi avamine on iga madalapõhjalise ühissõiduki juhi kohustus, mille täitmatajätmine pole aktsepteeritav,» kinnitas Parbus.

Tagasi üles