Eesti Keele Instituudis valmis uus sõnastikuportaal Sõnaveeb

Nutitelefon

FOTO: SCANPIX

Eesti Keele Instituudis valmis uus sõnastikuportaal Sõnaveeb, mis võimaldab esimest korda Eestis sõnainfot uurida ka nutitelefonis.

Sõnaveebis ilmub kaks uhiuut Eesti Keele Instituudis koostatud sõnaraamatut: «Eesti keele sõnaraamat 2019» ja «Eesti keele naabersõnad 2019». Samuti ilmub uuendatud «Eesti-vene sõnaraamat» (1997–2009), kuhu on lisatud umbes 10 000 uut eesti sõna. Sõnaveeb asub aadressil Sõnaveeb.ee. Portaal on valminud Eesti Keele Instituudi ja arenduspartneri OÜ TripleDevi koostööna.

Sõnaveebis on umbes 130 000 eestikeelset ning umbes 70 000 venekeelset sõna ja väljendit. Kogu keeleinfo on Sõnaveebis ühes kohas: uued sõnad ja väljendid, seletused, näitelaused, naabersõnad, päritoluinfo, sõnade käänamine ja pööramine, vene vasted, sõnamängud. Eesti sõnade hääldust saab kuulata.

Näitelauseid loevad instituudis loodud tehishääled. Otsitavat sõna saab ka dikteerida. Varsti lisatakse ka ÕS-i soovitused, keeleõppijale mõeldud info, rohkem sünonüüme, võõrsõnu ja palju muud.

Sõnaveebi arendatakse ja täiendatakse pidevalt, muuhulgas kasutajate tagasiside põhjal.

Sõnaveebi toimetajad on Indrek Hein, Jelena Kallas, Kristina Koppel, Margit Langemets, Tõnis Nurk, Ülle Viks. Arendaja on OÜ TripleDev: Martin Laubre, Raigo Ukkivi, Arvi Tavast, Sander Lastovets, Sander Rautam.

Portaali loomist ja arendamist on rahastas haridus- ja teadusministeeriumi digipöörde programm (2018–2021) ja EKI-ASTRA programm (2016–2022).

Tagasi üles