Keeleoskus lonkab: ametnikud leidsid Rimist, Maximast ja Selverist hulgaliselt puuduliku riigikeele oskusega töötajaid

Õigekeelsussõnaraamat. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Mihkel Maripuu

Keeleinspektsioon kontrollis eelmisel nädalal Tallinnas ja Kohtla-Järvel mitme suurema kaubandusketi kaupluste töötajate eesti keele oskust ning tegi mitukümmend ettekirjutust ja sunniraha hoiatust.

Kaebuse lahendamiseks kontrolliti Lasnamäe Centrumi Rimi hüpermarketi töötajate eesti keele oskust. Keeleametnikud tegid ettekirjutuse 13-le töötajale, kahele töötajale tehti sunniraha hoiatus.

Ka Kolde Selveris toimus keelekontroll kaebuse tõttu, 35-st töötajast hinnati 14 töötaja eesti keele oskust, ettekirjutus tehti 13-le töötajale, ühele töötajale tehti sunniraha hoiatus.

Jätkus keelekontroll Haabersti Maxima XXX kaupluses. Esmakontrolli käigus tehti ettekirjutus sooritada eesti keele eksam neljale töötajale. Selles kaupluses oli ka 21 ettekirjutust varasemast ajast. Järelkontroll näitas, et kümne töötajaga on tööleping lõpetatud, 11 töötajal tuli ettekirjutuse tähtaega pikendada, seitsmele töötajale tehti sunniraha hoiatus. Kontroll kaupluses jätkub veebruarikuu jooksul.

Kohtla-Järve Järveküla tee Maxima XX kaupluses tehti esmakontrollis ettekirjutus sooritada eesti keele eksam kuuele töötajale, samuti tehti neile hoiatus selle kohta, et kui eesti keele eksam ei ole tähtajaks sooritatud, on keeleametnikul õigus rakendada sunniraha.

Tagasi üles