Vägivald Viru pataljonis: viis kaitseväelast peksid kättemaksuks teenistuskaaslast
Riigikogu liige saatis kaitseministrile arupärimise

Kaitseväelased.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Möödunud nädalavahetusel leidis Viru jalaväepataljonis aset vahejuhtum, kui viis sõdurit otsustasid omavoliliselt eirata korraldusi osaleda pataljoni majanduspäeval ning peksid selle kohta ettekande teinud korrapidajat. 

Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid sõdurid ebatsensuursete väljenditega, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale, teatas kaitseväe peastaap.

Korrapidaja abi määrustikujärgne tegevus aga sõduritele ei sobinud ning pärast öörahu välja kuulutamist tuli viis ajateenijat reamehe magamistuppa ning otsustasid konflikti lahendada vägivaldselt.

Ohver haiglaravi ei vajanud ja jätkab väljaõppega.

Koheselt pärast info laekumist ning kannatanuga vestlemist tegi Viru jalaväepataljoni ülem kuriteo teate Ida prefektuurile ning andis korralduse algatada ka distsiplinaarjuurdlust.

Süüdlasi võib oodata 14-päevane distsiplinaararest ja aastane vabadusekaotus.

Sõdurid tulid teenistusse jaanuari alguses ning tänaseks on nad teadlikud kaitseväes kehtivatest reeglitest. Kaitsevägi eeldab täiskasvanud Eesti kodanikelt, et nad oskavad käituda ja teavad, et vägivald ei ole oma suhtumise näitamiseks sobiv meetod. 

Kuna hetkel on käimas juurdlused, siis kaitsevägi sel teemal rohkem kommentaare anda ei saa.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme saatis teisipäeval kaitseminister Jüri Luigele arupärimise olukorra kohta Viru jalaväepataljonis. Helme sõnul olevat temani jõudnud info, et pataljonis toimub eesti ajateenijate terroriseerimine vene emakeelega teenistuskaaslaste poolt.

Tagasi üles