Kohus jättis Toomas Lepa vara aresti alla

Toomas Lepp Savisaare pressikonverentsil.

FOTO: Erik Prozes

Kohus jättis aresti alla üle 200 000 euro omastamises süüdistatava Tallinna TV eksjuhi Toomas Lepa vara.

Lepa kaitsja vandeadvokaat Andres Simson taotles oma kaitsealuse vara aresti alt vabastamist, kuid riigikohus ei võtnud tema määruskaebust arutusele.

Kuna riigikohus asja ei aruta, siis jäi Lepa kinnisvara ja pangaarvetel olev raha võimaliku konfiskeerimise tagamiseks aresti alla.

Kohtuprotsess Lepa ja tema kaassüüdistatavate üle algab Harju maakohtus 19. veebruaril.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Leppa Tallinna TV juhina aastatel 2013–2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 euro omastamises.

Süüdistuse järgi kasutas Lepp omastamiseks KVA Telecom OÜ esitatud arveid, mis esitati saadete «Keskkonnanädal» ja «Vaba mõtte klubi» tootmise eest.

KVA Telecom OÜst kanti raha edasi omakorda juba Toomas Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ, märkis süüdistus.

Süüdistuse järgi puudus KVA Telecomil endal võimekus neid saateid toota, samuti ei toimunud ka alltöövõttu Videomeediast ehk nii «Keskkonnanädal» kui ka «Vaba mõtte klubi» toodeti kasutades selleks Tallinna Televisiooni ruume, seadmeid ning operaatoreid.

Lisaks Toomas Lepale on samas kriminaalasjas saanud süüdistuse ka juriidilise isikuna KVA Telecom ning selle juhatuse liige Valter Kraavi ja raamatupidaja Lea Kraavi, keda süüdistatakse omastamisele kaasaaitamises ning dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Tallinna TV juhatuse eksliikme Mart Ummelase suhtes lõpetati kriminaalmenetlus oportuniteedi põhimõttel.

Tallinna TV raha omastamises süüdistatava TTV eksjuhi Toomas Lepa sõnul on tema vastu suunatud süüdistused täiesti alusetud ning peale kaheaastast menetlust ei ole leitud tõendeid Tallinna TV-le kahju tekitamises.

Tagasi üles