T, 26.09.2023

Tõnu Kaljuste teise stipendiumi sai koorijuht Mai Simson

BNS
Facebook
Comments
Mai Simson
Mai Simson Foto: Peeter Lilleväli

Professor Tõnu Kaljuste otsustas määrata teise omanimelise stipendiumi muusika- ja teatriakadeemia doktorandile Mai Simsonile, selgus Eesti Filharmoonia kammerkoori Austraalia-turnee viimasel kontserdil Perthi festivalil.

Kaljuste sõnul paistab koorijuht Mai Simson silma paljude oma tegevustega, mille hulgas on tulemuslik koormeistri töö Rudolf Tobiase oratooriumiga «Joonas» ning selle originaalpartituuri ja klaviiri täpne toimetamine, teatas filharmoonia kammerkoor.

«Ta oli ka väga põhjalik koormeistrina Europa Cantat ateljees ning tegi kohusetundlikku tööd Eesti muusika- ja teatriakadeemia koori juhtimisel 2018. aastal,» märkis Kaljuste. 

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium on mõeldud muusika- ja teatriakadeemia silmapaistvatele tudengitele ning selle määrab professor Kaljuste ise. Stipendiumi asutas Eesti Ameerika Fond, pidades silmas Eesti riigi 100. sünnipäeva, 150 aasta möödumist esimesest laulupeost ning 100 aasta täitumist eestikeelse Tartu ülikooli algusest.

Esimese stipendiumi suurus oli 3000 USA dollarit, selle sai eelmise aasta veebruaris Pärt Uusberg. Selle aasta stipendium on 3600 USA dollarit. Stipendiumi loomiseks annetas New Yorgis elav eraisik Epp Tsirk 50 000 USA dollarit.

Eesti Filharmoonia kammerkoori Austraalia-turnee toimus 2.-16. veebruarini, mille jooksul anti üheksa kontserti koos Austraalia Kammerorkestriga nende peadirigendi Richard Tognetti juhatusel. Kontserdid pealkirjaga «Arvo Pärt & J. S. Bach» toimusid Sydneys, Canberras, Melbourne«is, Adelaide»is ja Perthis. Turnee kahel viimasel kontserdil esitati Tõnu Kaljuste juhatusel a cappella-muusikat Perthi festivalil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles