Politsei tabas ööpäevaga 18 joobes sõidukijuhti

FOTO: Eero Vabamägi

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 18 joobes juhti.

Tabatud juhtidest ühel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, ülejäänud 17 olid aga rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Kahes liiklusõnnetuses sai viga kaks inimest

Laupäeval juhtus mõneminutilise vahega kaks tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest.

Esimene õnnetus juhtus kella 13.30 ajal Tallinnas Lasnamäe Centrumi juures, kus 20-aastane mees sõitis Mercedesega parkimiskohale suundudes otsa jalgteel kõndinud 51-aastasele naisele. Kiirabi viis jalakäija Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Teisest õnnetusest teatati politseile kell 13.43, kui Harjumaal Saue vallas Munalaskme–Laitse maantee 7. kilomeetril oli 59-aastane mees Volkswagen Caravelle mikrobussiga paremkurvist vasakule teelt välja kaldunud ja vastu puud sõitnud. Kiirabi viis juhi samuti Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Tagasi üles
Back