Kaart: vaata, milliste veekogude jääle minek on ohtlik

Päästjad hoiatavad, et õhukese jääga veekogude ääres ei tohi koeri lahtiselt jalutada, sest sissekukkunud loom tihti ise välja ei saa. Pildil olev jääauk pole pühapäevase looga seotud.

FOTO: Elmo Riig

Sulailmad muudavad paljude veekogude jääolud ettearvamatuks. Päästeamet avaldas kaardi, mis aitab hinnata üle Eesti olevate siseveekogude jää paksust ja jääle mineku turvalisust.

Päästekomandod mõõdavad taas intensiivsemalt kalastajatele populaarsete siseveekogude jää paksust. Andmed kantakse seejärel Google kaardirakenduses avalikule Päästeameti jääkaardile. 

Päästeameti jääkaart on loodud selleks, et anda inimestele infot jääolude kohta siseveekogudel ning juhtida tähelepanu jääolude muutumisega seotud ohtudele.

Tasub aga meeles pidada, et päästjate hinnang jää paksusele ei taga veel kellegi turvalisust. Selle eest vastutab siiski jääle mineja alati ise.

Päästjad hoiatavad, et jääolud muutuvad soojemate ilmadega kiiresti ning sellele minek muutub päev päevalt eluohtlikumaks. Iga vastutustundlik kalamees võtab jääle kaasa turvavarustuse, mille kohustuslikuks osaks on jäänaasklid. Rohkem infot jääohutuse kohta SIIN.

Tagasi üles