Oleviste Hoolekanne ootab vähekindlustatute aastapäevapeole toiduannetusi

Heategevusüritus Oleviste kirikus

FOTO: Tairo Lutter

22. veebruaril kell 12 toimub Oleviste kirikus pidulik jumalateenistus kohvilauaga, millega soovitakse pakkuda elu hammasrataste vahele jäänud inimestele pisut rõõmu ja hoolt.

Oleviste Hoolekanne on juba 17 aastat korraldanud koduta ja vähekindlustatud inimestele pidulikku vabariigi aastapäeva kontsert-jumalateenistust ning samalaadset üritust ka jõulude ajal.

«Tahame allpool vaesuspiiri elavatele inimestele rõhutada, et nad ei ole riigi pidupäeval üksinda. Oma riik on kallis, nii ka selles riigis elavad inimesed. Mõlemat tuleb hoida ja nende eest hoolitseda. Meeles pidades, et vabadus ja meie oma riik ei ole midagi iseenesestmõistetavat. See on ka meie ürituse mõte ja eesmärk – ikka selleks, et jaksaksime kõik koos Eesti vabariigi järgmises sajas sammuda,» ütles Oleviste Hoolekande eestvedaja Riina Solman.

«Oleviste kirikusse on 22. veebruariks oodatud kõik toiduannetused: koogid, kringlid, pirukad, võileivad, puuviljad, kommid, küpsised. Ära võib tuua ka selle toidukraami ja hoidised, mis kodudes kasutuseta seisavad. Koduta inimesed on tänulikud kõige eest, mida neile järgmisteks päevadeks teele kaasa pakitakse,» ütles Solman.

Kontsert-jumalateenistusele tuleb juba 17. aastat lauluga rõõmustama ürituse patroon Reet Linna, sõduriema Reet Kaljula juhendamisel esinevad muusikaga ajateenijad kaitseväest. Üles astuvad Raimondo Laikre ja Oleviste koguduse liige Tuuli Heeney.

«Kirikusse võib tuua ka riideannetusi. Palume silmas pidada, et kodutud vajavad riideid ja jalanõusid, millega külma ilmaga tänavatel viibida. Soojad sallid, mütsid, sokid, kindad, saapad, dressid, teksad, kampsunid on teretulnud ja need võetakse tänuga kaasa,» lisas Solman.

Oleviste kogudus võtab toiduannetusi ja ka riideannetusi vastu igapäevaselt, võimalus ette helistada koguduse telefonil 6412241 või kirjutada aadressil oleviste@oleviste.ee.

Tagasi üles