Kaheksa erakonda allkirjastasid riigireformi ühismemorandumi

Jüri Ratas.

FOTO: Matti Kämärä/Põhjarannik

Kaheksa suurema erakonna esindajad allkirjastasid täna memorandumi, millega seadsid järgmise valitsuskoalitsiooni üheks poliitiliseks prioriteediks riigireformi.

Riigireformi Sihtasutus kutsus täna päeval kokku üheksa erakonna esindajad, et allkirjastada ühismemorandum riigireformiks. 

Memorandumiga liitusid Keskerakond, Reformierakond, EKRE, Eesti 200, SDE, Elurikkuse Erakond, Isamaa ja Rohelised. Ainsana ei ühinenud memorandumiga Vabaerakond.

«Vabaerakond peab Jüri Raidla poolt koostatud riigireformi paketti liiga süsteemituks, samuti ei käsitle see üldse Eesti poliitilise konkurentsi avamist, mida Vabaerakond peab aga ülioluliseks,» põhjendas Vabaerakond.

FOTO: Parteide ühismemorandum

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) kommenteeris, et riigireformi memorandum ei tähenda, et alla kirjutanud erakonnad on riigi ja ühiskonnakorralduse kitsaskohtade lahendamisel igal ajal ja kõigis asjaoludes üksmeelel. «Kuid soov nende üle ühiselt nõu pidada ja edasi liikuda on väga väärtuslik. Me mõistame ju hästi, et riigireformiga jätkamiseks peame astuma konkreetseid samme, et need eesmärgid leiaks lisaks aruteludele kinnitust uue valitsuse prioriteetides ja tegevuskavades.»

Riigireformi sihtasutus valmistab praegu ette detailsemat dokumenti riigireformiga edasi liikumiseks ja Raidla loodab, et järgmine riigikogu suudab reformi sisu ära otsustada ning seda ellu viima hakata, kirjutab ERR.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles