Mida presidendi vastuvõtul pakutakse?

Pärnust lähevad presidendi vastuvõtu lauale Evari Tsetsini suupisted - üks neist on krõbe leib vimmaäkise, hapendatud karulaugu või ja täidetud vutimunaga.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

950 külalist, 13 peakokka koos abilistega, üle 20 000 suupiste, sh 16 300 soolast ja 4000 magusat – selline on hommeõhtune presidendi vastuvõtt arvudes Estonia kontserdimaja tagaruumidesse üles seatud ajutises suurköögis, kus vägesid juhatab presidendi kantselei peakokk Taigo Lepik. Kolm suupala on teie ees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enne peoõhtut presidendi kantselei peakokk Taigo Lepik vabariigi aastapäeva vastuvõtu toidukaarti täienisti ei ava – las see jääb külalistele üllatuseks, nagu varasematelgi aastatel on tavaks olnud. Küll aga lubab ta üle oma õla sinna pisut sisse piiluda, andes aimu tänavuse valiku olulisematest märksõnadest.

Mõistagi polnud kokkadel tarvis inspiratsiooni kaugelt otsida, sest seda pakub Eesti nagu alati. Liudadele on kogutud maitseid üle kogu maa ja ka peakokad-kondiitrid, kes tuhandete kaupa peokülalistele tikuvõileibu vihuvad, tulevad kokku riigi eri nurkadest. Suupistemenüü saab Lepiku sõnul olema justkui risti-rästi rännak läbi Eesti, kus iga peakokk astub mööda oma maitserada ja on teenäitajaks noortele kokkadele – tänavu kuuluvad kõigi peakokkade meeskondadesse ka kutsekoolide kokaõpilased Olustverest, Kehtnast, Kuressaarest ja Viljandist Haapsalu, Pärnu, Tartu, Valga, Sillamäe ja Narvani välja. Nende kõrval saavad näpuosavust näidata ka aasta koka ja noorkoka võistluse parimad.

Iga kokk on tõstnud aukohale oma kodukandi maitsenüansid ja kohalikud toidutootjad-talunikud, püüdes seejuures anda sõnaõigust just väiketegijatele. Näiteks Pärnu kokad panevad lauale vimmakala, mis Lepiku sõnul on haruldus ja mida ta presidendi vastuvõtul pole seni näinud.

Tagasi üles