Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video: kaskadöör ja tuletantsija tegid Eesti sünnipäevaks lühifilmi

Kaskadöör Tauri Vahesaar, tuletantsija Krista Palm ning videokaadrite tegija Henry Tombak tegid lühifilmi «Vaga vesi, sügav põhi», mis annab edasi metafoorides eestlase sisemaailmas toimuva.

Lühiteose alged jõuavad tagasi 24. veebruari 2017 kui Tauri liinil hüpates end talvevammustes kaasmaalaste ees rõivastest vabastas ning seejärel jäisesse vette sulpsas. See tekitas rahvusvaheliselt suurt elevust sotsiaalmeedias ning Tauri tundis vajadust jutustada loo teine pool ehk mis toimub seal sügavikus, allpool veepinnast.

Lisaks jäistele elementidele otsustati seekord tuua mängu ka tuli. Krista Palm on tuletantsija, kes Tauri ideest koheselt süttis ning sellega kaasa tuli. Krista, aga kaasas omakorda teisigi tuletantsijaid, et ühiselt panustada filmiklipi valmimisse.

Tauri ettevalmistus videoklipi jaoks hõlmas põhjalikku ettevalmistust koos rohkete talisuplustreeningutega ning vastupidavustestidega eeskätt just miinuskraadides alasti tasakaaluliinil trikitades.

Nii filmi produktsiooni kui ka hilisema montaaži lõi Aeromeedia juht Henry Tombak, kes on üheltpoolt üks tuntumaid droonispetsialiste Euroopas kui ka dünaamiliste kaameraaluste ehitaja nende algusaegadest.

Henry väljakutse oli visuaalselt võimalikult laiapõhjaliselt toetada Tauri ja Krista nägemust, loo audiovisuaalse jutustamise teel. Selliselt valmiski visuaalkunstina Eesti Vabariigi 101 aastapäevaks lühifim «Vaga vesi, sügav põhi».

Tagasi üles
Back