Riigikogu valimistel on eelhääletanud 23 protsenti valijatest (10)

Sven Randlaid
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
E-hääletus.
E-hääletus. Foto: Erik Prozes

Täna hommikul kella kaheksase seisuga on riigikogu valimistel oma hääle andnud 202 644 valijat, mis moodustab 23,1 protsenti valijate üldarvust. Elektrooniliselt on antud 158 556 häält, jaoskondades 44 088 häält.

Nelja aasta eest toimunud riigikogu valimistel oli sama ajaga oma hääle andnud 175 307 valijat, mis moodustas 19,5 protsenti nende üldarvust. Elektrooniliselt anti 115 617 häält, jaoskondades 59 690 häält.

Kõigis jaoskondades on võimalik eelhääletada veel täna ja ülehomme, 26. ja 27. veebruaril kell 12-20. Hääletada saab nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas. Selliseid jaoskondi on igas vallas või linnas vähemalt üks.  Lisainformatsiooni leiab kaardirakendusest valimised.rahvastikuregister.ee.

Valima minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti ei pea kaasa võtma. 

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee kuni 27. veebruari kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel jaoskonnas.

Valimispäeval, 3. märtsil häält muuta ei saa ning hääletada saab ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Kommentaarid (10)
Copy
Tagasi üles