Saksa politsei avastas eestlase, somaallase ja hollandlase sõiduautost 13 koera

FOTO: AFP / Scanpix

Saksa politsei avastas eile Alam-Saksi liidumaal kiirtee ääres peatunud Eesti numbrimärkidega sõiduautost 13 koerakutsikat ja saatis nad loomade varjupaika, lisaks koertele sõitis autoga kolm täiskasvanud meest.

Hollandisse teel olnud mehed peatusid oma auto Rintelni lähedal kiirteel puhkeplatsil ja nad lasid autos olnud koerad muruplatsile lahti, et neile juua anda. Juhuslikult samas parklas peatunud auto juhile tundus, et mehed annavad koertele liiga vähe juua ja ta kutsus kohale politsei, kirjutab Dewezet.

Koos politseiga tuli sündmuskohale veterinaararst Ulf Güber, kes tuvastas, et kõik kutsikad on alla kaheksa nädalat vanad ja seega liiga noored, et neid tohiks transportida. Koerad olid räsitud väljanägemisega ning nende karvades oli kuivanud väljaheiteid. Politseil oli etteheiteid ka koerte transpordiviisile, kuna nad olid sõiduautos lahtiselt tagaistmel ja pagasiruumis ilma mingi julgestuseta.

Samas olid koerte dokumendid korras, kõigil 13 kutsikal olid olemas koerapassid. 11 koera olid špitsi tõugu, üks prantsuse buldog ja üks mops.

Kutsikaid vedasid Eesti numbrimärkidega sõiduautos Eesti, Somaalia ja Hollandi kodanik. Nad selgitasid politseile, et on teel Hollandisse ning nad ostsid koerad oma lastele.

Eeskirjade järgi tohib koerakutsikaid müüa ja transportida pärast seda, kui nad on vähemalt 12 nädalat vanad. Sõiduautost leitud 13 koera jäävad varjupaika vähemalt 21 päevaks karantiini ja seejärel tohivad omanikud neile järele tulla ja oma poolelijäänud teekonda jätkata.

Tagasi üles