Kohtuprotsessi algus Toomas Lepa üle lükkus taas edasi

Tallinna TV eksjuht Toomas Lepp

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Kohtuprotsessi algus üle 200 00 euro omastamises süüdistatava Tallinna TV eksjuhi Toomas Lepa ja tema kaassüüdistatavate lükkub teisipäeval taas edasi. 

Esimene luhtunud katse protsess käima lükata oli 19. veebruaril, kui selgus, et Lepp oli haigestunud. Ka 26. veebruaril ei saanud kohus süüasja arutamisega algust teha, kuna Lepp oli jätkuvalt haige. Teisipäeval on aga protsessi edasilükkumise põhjuseks ühe kaitsja haigestumine.  

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Leppa Tallinna TV juhina aastatel 2013–2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 euro omastamises.

Süüdistuse järgi kasutas Lepp omastamiseks KVA Telecom OÜ esitatud arveid, mis esitati saadete «Keskkonnanädal» ja «Vaba mõtte klubi» tootmise eest.

KVA Telecom OÜ-st kanti raha edasi omakorda juba Toomas Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ, märkis süüdistus.

Süüdistuse järgi puudus KVA Telecomil endal võimekus neid saateid toota, samuti ei toimunud ka alltöövõttu Videomeediast ehk nii «Keskkonnanädal» kui ka «Vaba mõtte klubi» toodeti kasutades selleks Tallinna Televisiooni ruume, seadmeid ning operaatoreid.

Lisaks Toomas Lepale on samas kriminaalasjas saanud süüdistuse ka juriidilise isikuna KVA Telecom ning selle juhatuse liige Valter Kraavi ja raamatupidaja Lea Kraavi, keda süüdistatakse omastamisele kaasaaitamises ning dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Tallinna TV juhatuse eksliikme Mart Ummelase suhtes lõpetati kriminaalmenetlus oportuniteedi põhimõttel.

Tallinna TV raha omastamises süüdistatava TTV eksjuhi Toomas Lepa sõnul on tema vastu suunatud süüdistused täiesti alusetud ning peale kaheaastast menetlust ei ole leitud tõendeid Tallinna TV-le kahju tekitamises.

Võimaliku konfiskeerimise tagamiseks on arestitud süüdistatavate valdusest leitud sularaha ning süüdistatavatele kuuluvaid kinnistuid.

Tagasi üles