ESTO 2019 noorte- ja tulevikuseminari üllatusesineja on Peter Vesterbacka

Fotol (vasakult) FinEst Bay Area asutajaliige Kustaa Valtanen, ESTO 2019 noortetegevuste juht Tuuli-Emily Liivat, äriguru Peter Vesterbacka ja ESTO 2019 Noorte- ja tulevikuseminari toimkonna juht Mari-Liis Hendrikson.

FOTO: Valdar Liive / ESTO 2019

ESTO 2019 avapäeval Helsingis toimuva noorte- ja tulevikuseminari üllatusesineja on rahvusvaheliselt tuntud ärimees ja turundaja Peter Vesterbacka. Soome ettevõtja kõneleb seminarist osavõtjatele Finest Bay Area kontseptsioonist ning tulevikku vaatava kaksiklinna TALSINKI mõjudest.

Vesterbacka on tuntud ennekõike kui mobillimängu Angry Birds looja, nüüd tuntakse teda ka kui tunnelikavandajat. Nimelt on tal plaan luua Soomet ja Eestit ühendav raudteetunnel, mis muudab Helsingi ja Tallinna Euraasia südames asuvaks metropoliks.

Vesterbacka on kindel, et suurprojekt ja Tallinn-Helsingi kaksiklinn köidab tudengite, perede, turistide ja äriinvestorite tähelepanu üle maailma. Vesterbacka sõnul on peamised põhjused kaksiklinna loomiseks puhas elukeskkond, hea haridus ning võimalus äritegevuste arendamiseks väga optimaalses asukohas.

ESTO 2019 Noorte- ja tulevikuseminar toimub uue Helsingi keskraamatukogus OODI. Seminar annab lühiülevaate üleilmsest eestlusest 2019. a ja suurimast eestlaste kogukonnast, kes elab täna Soomes.

Noordelegaatidele ja külalistele kõneleme siinsete eestlaste ning noorte elust ja «Soome-Eesti sillast».

Noortepärane ja informatiivne seminar on üks osa ESTO 2019 kultuurifestivalist, mille eesmärk on kaardistada üle ilma elavad eestlased, et luua koostöövõrgustik ning viia eestlus uuele tasandile globaalses maailmas.

Seminaril esinevad Eesti Vabariigi suursaadik Soomes Harri Tiido ja  ESTO 2019 korralduskomitee esinaine Sirle Sööt, keeleteadlane professor Martin Ehala, ärimees Peter Vesterbacka ja teised.

Seminari töökeeled on eesti, inglise ja soome keel. Modereerib Soomes elav Eesti teadlane Aigar Vaigu.

Seminarile järgnevad teemaarendused Noortekongressil Tartus ning Rahvuskongressil Tallinnas.

ESTO 2019 Noorte- ja tulevikuseminar toimub reedel, 28. juunil kell 10.30 Helsingi uues keskraamatukogus OODI. 

Tagasi üles