Sirle Sööt: Eesti on tuhandete inimeste südameis, kes elavad võõrsil
Kohtume ESTO-l!

FOTO: ESTO 2019

14. märtsist on meie uus veebikodu – esto2019.postimees.ee – tänu Postimehe toetavale meeskonnale laiemalt loetav. Aitäh! Tervitused saadab käesolevaga kõigi ESTO-liste poole teele ka meie korraldustoimkonna juht Sirle Sööt.

Eesti ei ole ainult Eestimaa riigipiirides. Eesti on tuhandete inimeste südames, kes elavad võõrsil.

27. juunist 3. juulini toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ehk ESTO 2019. Festivali eesmärk on taas kokku tuua eestlaste kogukonnad üle maailma, hoida eesti meelt ja tugevdada ühtekuuluvustunnet.

Eesti ei ole ainult Eestimaa riigipiirides. Eesti on tuhandete inimeste südames, kes elavad võõrsil. See ühtsustunne vajab aga pidevalt hoolt. ESTO annab võimaluse võõrsil elavatele eestlastele ja Eestimaa sõpradele tulla juubeli laulupeo ajaks kokku ja arutada omavahel teemasid, mis eestluse hoidmiseks võõrsil elades on tähtsad.

EV100 juubeliprogrammi kuuludes hoiab ka ESTO 2019 lapsed ja noored fookuses ning seekordse festivali juhtmõte “Meie tulevik” rõhutab noorte kaasamise tähtsust. Ent noored ise ei tule ennast appi pakkuma. Meil tuleb noori kampa kutsuda. Kaasata! Kuidas meie seda teeme, vaata SIIT.

ESTO 2019 toimkonna nimel on mul hea meel öelda teretulemast – jagades üht ajaloolist postkaarti ja soovides siit, õunapuuõite vahelt, peatse kohtumiseni!

Sirle Sööt
ESTO 2019 peakomitee esinaine

FOTO: ESTO 2019

Tagasi üles