Pildid: kohus loovutas prantslanna mõrvas kahtlustatava mehe Suurbritanniale

Harju maakohus loovutas reedel Londonis prantslanna mõrvas kahtlustatava Eesti kodaniku Suurbritannia ametivõimudele.

Märtsi alguses toime pandud mõrvas kahtlustatav 32-aastane Kirill Belorusov tabati Tallinnas kolmapäeval. Mõrvatu oli aastaid Londonis elanud ja baarmenina töötanud Belorusovi endine tüdruksõber. 

Reedel märkis riigiprokuratuuri abiprokurör Aare Pere kohtus, et loovutamiseks on seaduslikud alused olemas. Sama arvas ka Belorusovi kaitsja vandeadvokaat Nadežda Kikkas. 

Mõrvas kahtlustatav Belorusov ise palus kohtult, et ta võimalikuks kiiresti Londonisse viidaks. BNSi andmetel ei tunnista Belorusov kuritegu ning soovib, et uurimine tema süütust võimalikult kiiresti tõestaks. 

Laureline Garcia-Bertaux' (34) surnukeha leiti 6. märtsil tema Londoni edelaosas asuva kodu tagaaiast. Lahangu käigus selgus, et naine kägistati surnuks.

Politsei Laureline Garcia-Bertauxi leidmise kohas.

FOTO: Steve Parsons / PA Wire / PA Images / Scanpix

Londoni mõrvauurijad otsisid kuriteos kahtlustatavat Kirilli koostöös Europoliga ning ta peeti kinni Euroopa vahistamismääruse alusel Tallinnas.

Garcia-Bertaux' kuulutati kadunuks pärast seda, kui ta ei jõudnud 5. märtsil tööle. Ta oli assistent avalike suhete firmas Golin ja töötas ka filmiprodutsendina.

Laureline Garcia-Bertaux.

FOTO: Metropolitan Police / PA Wire/ PA Images / Scanpix

Tagasi üles