EKRE kristlik ühendus: oleme labasest solvangust äärmiselt häiritud

Eesti pearabi Shmuel Kot Tallinna sünagoogis. FOTO: Liis Treimann

EKRE kristlik ühendus teatas, et mõistab Eesti pearabi verbaalse ründamise hukka.

Laupäeva hommikul sattus Eesti pearabi Shmuel Kot verbaalse rünnaku ohvriks, kui munitsipaalpolitseilt trahvi saanud mees talle räigusi karjus. Verbaalne rünnak leidis aset eile kella 9 paiku Tallinnas Paberi trammipeatuses, kui eesti keelt kõnelev mees hõikas sünagoogi Šabbati jumalateenistusele läinud pearabi Shmuel Kotile väljendeid «Mida sa, juut, vahid!», «Ahju lähed!».

EKRE kristliku ühenduse esimees Tarmo Hints kirjutab, et ühendus on laupäeval toimunud labasest solvangust äärmiselt häiritud. 

«Juutidel on läbi ajaloo olnud piisavalt valusaid kogemusi tagakiusust. Ja mitte ainult islamiusuliste poolt. Näidakem üles tarkust selles küsimuses. Ja ärgem tehkem asju, mida hiljem peab kahetsema,» kirjutas ta. 

Hints rõhutas, et Eesti riigis kehtib usuvabadus. «Kristlastena usume, et iga inimene on jumala poolt loodud ja sügavalt armastatud, seetõttu on kõik inimesed oma olemuselt jumala ees võrdse väärikusega. Jumal on maailmale kinkinud erinevad rahvused ja keeled ning iga rahvus on väärt lugupidamist ja austust. Kristlastena peame juudi rahvast eriliselt austust väärivaks ning tunnustame jumala ilmutust ja imelist plaani selle rahva läbi. Seetõttu oleme laupäeval toimunud labasest solvangust äärmiselt häiritud.»

Ühendus tunnustab pearabi politsei poole pöördumise eest ning tänab politseid kiire reageerimise eest. 

Tagasi üles
Back