Grybauskaitė: peaminister häbistab Leedut rahvusvahelisel areenil

Leedu peaminister Saulius Skvernelis.

FOTO: INTS KALNINS/REUTERS/Scanpix

Leedu president Dalia Grybauskaitė kritiseeris pühapäeval peaminister Saulius Skvernelist riigi häbistamise eest rahvusvahelisel areenil.

President ütles Vilniuses ajakirjanikele peaministrile viidates, et ta «on võimeline naasma Iisraelist Palestiina protestinoodiga ja ütlema seejärel midagi meie lähimate naabrite kohta». «Selleks peavad tal olema suured võimed, et peaministrina sellist rahvusvahelist häbi põhjustada,» lausus ta.

Palestiina esitas veebruari algul Leedule protestinoodi pärast Skvernelise külaskäiku Ida-Jeruusalemma Iisraeli valitsusametnike saatel visiidi käigus, mille kavva ei mahtunud kohtumine Palestiina ametnikega.

Paari päeva eest tsiteeris Leedu uudisteportaal lrt.lt Skvernelist ütlemas külaskäigul riigi lõunaossa Lazdijai linna, et «lätlased ei ole meie vennad, nad on paljudes valdkondades meie rivaalid». Leedu peaministri tsitaadile sai Läti meedias osaks suur tähelepanu.

Laupäeval täpsustas lrt.lt pärast Skvernelise meeskonna kriitikat peaministri sõnu: «Lätlased ja eestlased tunduvad täiesti olevat meie vennad, kuid see ei ole nii. Konkreetselt Lätist rääkides on see üks meie suurimaid konkurente majandussfääris.»

Leedu peaministri pressiesindaja Tomas Beržinskas ütles BNSile, et Skvernelis ei kavatse presidendi avaldusi kommenteerida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles