Mupo hoiatab: Tallinnas on taas liikvel potikaupmehed

Poolast saabunud «potikaupmehed» 2017. aastal.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Munitsipaalpolitsei hoiatab taas Tallinnas ringi liikuvate ja oma kaupa pakkuvate petturite eest.

«Kui eelmisel aastal oli potikaupmeeste strateegia äärmiselt agressiivne – potid visati vägisi kaubanduskeskuses oma oste ära paigutavate inimeste autode pakiruumi, siis seekordne lähenemisviis on palju härrasmehelikum,» teatab mupo pressiteates.

Potikaupmehega kokku puutunud mehe sõnul lähenes talle kaukaaslase välimusega mees, kellel oli seljas must ülikond. «Sellise välimuse puhul ei oska pettust ega pealekäimist oodata, sa oled palju altim kuulama, sest algselt jääb mulje, et inimene tahab midagi küsida või abi paluda. Kui aga inimese tähelepanu on võidetud, siis käib ülejäänud osa kaubapakkumise ja-sobitamisega nagu iseenesest ja võluväel. Kergemalt mõjutamisele alluval inimesel närvilisemal on raske sellest psühholoogilisest haardest vabaneda,» selgitas ta mupole tehtud pöördumises.

Potipakkujad kasutavad mehe sõnul ka valgusfoori juures peatunud autojuhtide šantažeerimist – kena välimusega mees sõidab kõrvale ja palub aknaklaasi alla lasta, justkui paludes teed juhatada. Aga tegelikult kordub sama stsenaarium.

Seepärast soovitab mupo olla ettevaatlik ja mitte alluda potikaupmeeste pakkumistele.

Tagasi üles